GÓRA

Wakacje w trampkach czy pantofelkach? Konkurs z Niezwykłymi wakacjami Klary

Wakacje w trampkach czy pantofelkach? Przyślij zdjęcie, na którym znajdą się wakacyjne trampki lub letnie pantofelki Twoje albo Twojego dziecka. Pokaż nam, jak lubicie spędzać wakacje.

Wybiorę trzy najciekawsze zdjęcia i nagrodzę je książką Niezwykłe wakacje Klary.

Zdjęcia należy przesłać na adres e-mail: magda@czytamto.pl do 19 lipca 2018 r.

Wraz z e-mailem zgłoszeniowym proszę dodać oświadczenia:

  1. Zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin konkursu.
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Czytam to!, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
  3. Wyrażam zgodę na opublikowanie przesłanego przeze mnie zdjęcia na blogu Czytam to! i na fanpage’u: https://www.facebook.com/CzytamTo/. W związku z czym oświadczam, że jest ono moją własnością i nie narusza dóbr osób trzecich.

oraz

imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu.

***

A gdyby tak zamiast przetartych trampek i luźnej koszulki przywdziać zwiewną sukienkę i założyć pantofelki na małym obcasiku…
…nie omijając przy tym żadnej przygody?!

Klara budzi się w bryczce zaprzężonej w kare konie. Na horyzoncie dostrzega biały dworek kryty gontem. Jak się niebawem okaże, jego mieszkańcy nie słyszeli jeszcze o samolotach i elektryczności. Data wydania ostatniego numeru Modnej niewiasty, leżącego na stoliku, jednoznacznie wskazuje, że jest rok 1899. Tylko… co u licha, Klara tam robi?!

Żeglowanie przez rozległe wody pobliskiego stawu, obóz na bezludnej wysepce, skarb na poddaszu, zakazany bal przebierańców, tajemnica zaginionych kiełbasek, wzajemne żarty z chłopcami… A tym psikusów nigdy dość! Do tego cała masa pysznej zabawy na babcinym gospodarstwie!
Poznajcie Klarę, Jędrka, Michała, Tadka i Gabrysię i przekonajcie się, jak wygląda szczęśliwe dzieciństwo!

Anna Potyra, Niezwykłe wakacje Klary, Skrzat, Kraków 2018. Ilustracje: Joanna Pasek. ISBN: 978-83-7915-544-6. 152 strony.

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz