GÓRA

W moim ogrodzie jest tygrys

Wyobraźnia ma wielką moc. I doskonale przydaje się, kiedy dzieci się nudzą. Dzięki niej rudy kot staje się tygrysem, w ogrodzie fruwają ogromne, kolorowe ważki, a w wannie pluska się syrena.

Mała Natka bardzo się nudzi, więc babcia proponuje jej, aby wyszła do ogrodu i poszukała mieszkającego tam tygrysa. Natka uważa, że jest już za duża, by wierzyć w zmyślone historyjki! Wszyscy przecież wiedzą, że tygrysy żyją w dżungli, a nie w ogrodzie starszych pań.

Nawet gdy Natka zauważa motyle o skrzydłach większych niż jej dłoń oraz rośliny, które próbują pożreć jej zabawkową żyrafę, a nawet niedźwiedzia polarnego, który wybrał się na ryby; dziewczynka nadal twierdzi, że NA STO PROCENT nie ma możliwości, by w ogrodzie był tygrys… Ale czy na pewno?

Źródło: Wydawnictwo Zielona Sowa

Szczegółowe informacje

Autor:Lizzy Stewart
Tytuł:W moim ogrodzie jest tygrys
Tytuł oryginalny:There’s a Tiger in the Garden
Wydawnictwo:Zielona Sowa
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2021
Tłumaczka:Natalia Galuchowska
ISBN:978-83-8154-832-8
Strony:40

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz