GÓRA

W każdym zwierzątku kryje się magia

Teodor rusza z pomocąMali wielbiciele zwierząt znają z pewnością książeczki Holly Webb, która pisze bestsellerowe powieści o zwierzętach i ich opiekunach. Niewątpliwie zapoznali się już także z serią „Animal Magic”. W siedmiu tomach pisarka opowiedziała o przygodach czarownicy Lotki i jej magicznych przyjaciół. „Teodor rusza z pomocą” pokazuje, ile dobra w życie człowieka i zwierzęcia mogą wnieść przyjaźń i poświęcenie dla innych. Holly Webb zaprasza was do podróży w magiczne przestrzenie, w których możecie spotkać baśniowych bohaterów.

Kiedy Lotka miała jedenaście lat, przybyła do Netherbridge, gdzie mieszkał jej wujek. Tata zaginął, a mama znalazła pracę zagranicą. To co początkowo mogło wydawać się niesprawiedliwością losu, okazało się być fascynującą przygodą. Lotka odnalazła swojego ojca, który był pod wpływem czarów okrutnej Pandory. Odkryła również, że jest czarownicą, a miejsce w którym zamieszkała, jest pełne magicznych zwierząt. Jej pomocnicą została niezwykła jamniczka Sonia.

Teodor był magicznym jednorożcem, którego Lotka spotykała w swoich wizjach. Szybko okazało się, że zarówno on, jak i inne jednorożce stanęły w obliczu niebezpieczeństwa. Zagrażała im Pandora, która szukała zemsty na Lotce i jej ojcu. Wykorzystując niezwykłe nosorożce, ściągnęła ich do krainy, w której odbyć miało się kolejne starcie dziewczynki i mściwej czarownicy.

Mój Teodor„Teodor rusza z pomocą” jest kolejną z ciepłych i wzruszających opowieści, która pokazuje jak wielka więź może zostać nawiązana pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem, nawet jeśli nie jest ono magiczne. Książki Holly Webb uczą empatii i pokazują, jak wielką moc mają przyjaźń i poświęcenie dla innych. „Animal Magic” jest zatem serią doskonałą dla wszystkich wielbicieli zwierząt i magii, bo tej znaleźć można w niej bardzo dużo.

„Teodor rusza z pomocą” to opowieść o przyjaźni, poświęceniu dla innych i magicznej więzi, jaka może połączyć człowieka i zwierzę. Holly Webb po raz kolejny pokazała małym czytelnikom, jak wiele można zyskać, mając zwierzę za towarzysza życia. Dzięki powieściom tej pisarki może i wam uda się odnaleźć niezwykłą moc waszego pupila.

Zobacz zapowiedź serii Animal Magic:

Holly Webb, Teodor rusza z pomocą, Znak emotikon, Kraków 2014. Tytuł oryginału: Animal Magic: Ponymagic. Przełożyła: Dorota Gruszka. ISBN: 978-83-240-2820-7. 160 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz