GÓRA

Uwaga, Basia na nartach!

Basia i nartyBasia, bohaterka serii opowieści Zofii Staneckiej, od lat bawi i uczy małych czytelników. Jeśli policzy się liczbę tomów serii książek o Basi, można mieć pewność, że jej popularność stale rośnie. Nie ma się czemu dziwić. Tytułowa bohaterka nie jest idealnie grzeczna, ale nie można oprzeć się jej urokowi. Dzieci kochają Basię też za to, że jest do nich podobna. Dzięki temu mogą z dziewczynką się utożsamić i wraz z nią przeżyć wiele fascynujących przygód. W książce „Basia i narty” mali odbiorcy poznają jej rozterki związane z nauką jazdy na nartach. Wszyscy wiemy, że nie jest to łatwe zdanie do wykonania!

Basia jest uroczą i miłą bohaterką serii książek, audiobooków, aplikacji mobilnych i wielu materiałów edukacyjnych. Dziewczynka jest lubiana przez małych odbiorców, ponieważ ma silny charakter, posiada wiele zalet i wad oraz nieustannie boryka się z przeróżnymi problemami, takimi samymi, z jakimi starają się poradzić sobie czytelnicy książek Zofii Staneckiej. Dzięki temu Basia szybko staje się dla dzieci kimś bliskim, z kim można się utożsamić i z kim można przeżywać wspaniałe przygody, nabywając wiedzę na temat otaczającego je świata.

Tym razem Basia uczy się jeździć na nartach. W podobnej sytuacji będzie lub już było wiele dzieci. Wszystkie zdają sobie sprawę z tego, jak trudną sztuką jest zdobycie tej umiejętności. Żeby poskromić strach przed pierwszym zjazdem ze stoku, trzeba przeczytać „Basię i narty”. Jeśli w tym celu dzieci sięgną po tę książkę, spełni ona z pewności funkcję terapeutyczną. Pozwoli uporać się z obawami, jakie wiążą się z uprawianiem narciarstwa. Sądzę jednak, że po książkę sięgną wszyscy wielbiciele Basi, nawet jeśli sporty zimowe ich nie interesują. Po raz kolejny bowiem będą mogli spotkać się ze swoją ulubioną bohaterką i przeżywać wraz z nią jej przygody. Dużą przyjemność podczas czytania sprawiają również ilustracje Marianny Oklejak, która oddała pozytywny i rodzinny nastrój opowiadanych historii.

Basia nie była zadowolona z nauki jazdy na nartach. Pamiętacie towarzyszący wam niepokój przed pierwszym zjazdem ze stoku? A może dopiero uczycie się tej trudnej sztuki? Jeśli sięgniecie po kolejny tom serii opowieści o Basi, „Basia i narty”, z pewnością zrozumiecie, że nie ma się czego bać. Przeczytacie do tego ciekawą, zimową opowieść o dziewczynce, która zasługuje na to, by stać się ulubioną bohaterką waszych książek!

Zofia Stanecka, Basia i narty, Egmont Polska, Warszawa 2014. Literacki Egmont. Ilustracje: Marianna Oklejak. Seria: Basia. ISBN: 978-83-281-0433-4. 24 strony.

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!