GÓRA

„Ucho Igielne” przedpremierowo. Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Już jest. Długo oczekiwana powieść Wiesława Myśliwskiego. Ucho Igielne swoją premierę będzie miało 17 października. Przedpremierowe egzemplarze można było kupić wcześniej, w czasie spotkania z pisarzem w Teatrze Powszechnym.

Do Teatru Powszechnego przybyły tłumy fanów Wiesława Myśliwskiego. Tłumy witały go na stojąco burzą oklasków. Tłumnie też oczekiwano w kolejce na autograf mistrza. Rozmowę z pisarzem prowadzili Justyna Sobolewska i Michał Nogaś. O jego powieściach opowiadał prof. Tomasz Bocheński, który też ciekawie konwersował z autorem. Fragmenty Ucha Igielnego czytał Robert Więckiewicz. 

Wiesław Myśliwski pięknie opowiadał o swoim zachwycie nad językiem. Przekonywał, że mowa ludzka jest źródłem literatury i że czasem trzeba zgodzić się na pewne niewygody, żeby móc żyć w tak wygodnym dziś świecie. Dużo było też o trudzie pisania i o prozie pisarza. To było piękne, pokrzepiające spotkanie. Przywróciło wiarę w to, że ludzie dziś czytają dobrą literaturę.

Szczegółowe informacje

Autor:Wiesław Myśliwski
Tytuł:Ucho Igielne
Wydawnictwo:Znak
Miejsce:Kraków
Rok wydania:2018
ISBN:978-83-240-5446-6
Strony:448

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz