GÓRA

Tutu wie, jak spełniać marzenia!

Ile masz w sobie siły, żeby uporać się ze wszystkimi przeciwnościami i spełnić marzenia? Mała świnka w łatki, ma jej bardzo dużo i pokazuje, że nigdy nie można się poddawać. Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie Barbary Gawryluk jest opowieścią o inności, pokonywaniu życiowych trudności i wytrwałości, dzięki której możliwe jest zrealizowanie najbardziej nieosiągalnych celów.

Świnka Tutu, która tak pięknie uśmiecha się do czytelnika z okładki książki Barbary Gawryluk, to zwierzątko, które wie, jak spełniać marzenia, nawet jeśli wydają się być nierealne. Kiedy wszyscy wyśmiewają się z jej odmienności, znajduje pocieszenie w ramionach swojej przyjaciółki, Basi. Kiedy zostaje zabrana do Małego Zoo, tęskni za najbliższymi, ale wie, że już nigdy do nich nie wróci. Musi więc spełnić swoje największe marzenie. Musi odnaleźć rajską Wyspę Świnek. Ale jak świnka z Polski miałaby się dostać na Wyspy Bahama? Wszystko jest możliwe, kiedy ma się obok siebie oddanych przyjaciół i kiedy jest się wytrwałym w realizowaniu wyznaczonych sobie celów.

Barbara Gawryluk pokazuje dzieciom, że trzeba zaufać prawdziwym przyjaciołom i trzeba wierzyć, że marzenia się spełniają. I kiedy Tutu wydaje się, że nigdy nie będzie szczęśliwa, to przyjaciele wyjaśniają, że tak wiele zależy od niej samej. Że musi swoje życie wziąć we własne raciczki i walczyć o wolność. Pięknie drogę Tutu do upragnionego szczęścia zilustrowała Ela Śmietanka, która także małych czytelników zabrała do prawdziwie rajskiej i letniej przestrzeni.

Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie najpierw wzrusza, ale szybko motywuje do działania i walki o swoje marzenia. Barbara Gawryluk dobrze wie, jak trzeba opowiadać, żeby zaintrygować małych czytelników i pokazać im, co jest w życiu najważniejsze. Uczy, jak wielką wartość mają przyjaźń i wytrwałość. Dzięki nim wszędzie można żyć, jak na rajskiej wyspie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barbara Gawryluk, Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie, Wydawnictwo Literatura, Łódź 2018. Ilustracje: Ela Śmietanka. ISBN: 978-83-7672-574-1. 96 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz