GÓRA
Tajemnica Zamku - Martin Widmark, Helena Willis

Trzeba wierzyć w dzieci

W wywiadzie z 2017 roku Martin Widmark przyznał, że sprzedał już 7 mln książek na całym świecie. Dlaczego jego teksty cieszą się tak dużą popularnością? Każdy z nas zna przecież przynajmniej jedno dziecko, które samodzielne czytanie rozpoczynało z serią Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Martin Widmark jest szwedzkim pisarzem i nauczycielem. Tajemnicą popularności jego książek jest z pewnością tak widoczna w tekstach pisarza wiara w mądrość małego czytelnika. Dzieci, które sięgają po Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai wiedzą, że w każdym tomie serii znajdą nie tylko ciekawą przygodę, bo także dobrze przemyślaną zagadkę do rozwiązania.

 

Tajemnica zamku 

Tajemnica zamku to jest już tom 25 z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. I choć czasem tak długie serie dzieciom się nudzą, w tym przypadku tak się nie dzieje. Na każdą kolejną przygodę Lassego i Mai mali czytelnicy czekają z niecierpliwością. Trudno jest też znaleźć je na bibliotecznych półkach, ponieważ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai jest jedną z najchętniej wypożyczanych serii dla dzieci. Tym razem Lasse i Maia z właściwą sobie pomysłowością rozwikłali tajemnicę, którą kryją w sobie niedostępne dla gości zamkowe komnaty. 

 

Zagadka detektywistyczna dla dzieci

Znane na całym świecie Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai łączy w sobie ciekawą historię, dużo dobrego humoru i zagadkę detektywistyczną do rozwiązania. Z książkami Martina Widmarka można świetnie się bawić i nabyć umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego. Seria w doskonały sposób przygotowuje małych odbiorców do czytania ze zrozumieniem i sprawi, że w przyszłości staną się oni wprawnymi czytelnikami nie tylko powieści detektywistycznych.

Tajemnica zamku nie tylko intryguje ciekawą historią, bo także bawi i pozwala na, wspólne z bohaterami książki, rozwikłanie detektywistycznej tajemnicy. To już kolejny tom serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, który sprawi małym odbiorcom wiele radości z czytania.

Szczegółowe informacje

Autor:Martin Widmark
Tytuł:Tajemnica zamku
Tytuł oryginalny:Slottsmysteriet
Wydawnictwo:Zakamarki
Miejsce:Poznań
Rok wydania:2018
Ilustracje:Helena Willis
Przekład:Barbara Gawryluk
ISBN:978-83-7776-169-4
Strony:108
Seria:Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz