GÓRA
Tosia i Julek w przedszkolu

Tosia i Julek w przedszkolu

Pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne. To sytuacja kryzysowa zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Każdy z przedszkolaków potrzebuje przecież odpowiedniej dla siebie ilości czasu na adaptację w nowym środowisku. Możecie o tym przekonać się, czytając kolejny tom serii (Nie) tacy sami Magdaleny Boćko-Mysiorskiej - Tosia i Julek idą do przedszkola.

Magdalena Boćko-Mysiorska pomaga dzieciom i rodzicom w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami wzrastania najmłodszych. (Nie) tacy sami to seria, w której mali bohaterowie uczą się nowych umiejętności, walczą ze swoimi lękami oraz budują silne poczucie własnej wartości, dzięki uważnym i kochającym rodzicom. Autorka serii jest między innymi promotorką Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Wyraźnie jej podejście do wychowania dzieci przedstawione zostaje w książkach, ale też na blogu pedagożki.

Tosia i Julek idą do przedszkola – kolejny tom serii – to opowieść o nowym etapie w życiu tytułowych bohaterów. Brat i siostra, bliźnięta, tacy sami, a jednak różni, muszą poradzić sobie z trudną adaptacją w nowym środowisku. Julek jest żywiołowy i ciekawy nowych wyzwań. Tosia potrzebuje wsparcia i wzmocnień, które pozwolą jej zadomowić się w nieznanym otoczeniu. Dużą rolę odgrywają tutaj uważni, wspierający rodzice, którzy odpowiadają na potrzeby swoich dzieci na każdym etapie ich rozwoju.    

Magdalena Boćko-Mysiorska pokazuje odbiorcom swoich książek, że szacunek, bezwarunkowa miłość i pozwalanie dzieciom na rozwój w swoim tempie, są podstawą budowania poczucia własnej wartości i spełnionego życia. Dużym atutem serii (Nie) tacy sami są również ilustracje Doroty Prończuk, która pokazuje emocje bohaterów, ucząc w ten sposób zrozumienia dla potrzeb drugiego człowieka.  W książeczce Tosia i Julek idą do przedszkola znajdziecie też poradnik dla rodzica, który otrzymuje mądre wsparcie w czasie trudnego okresu adaptacji przedszkolnej jego dziecka.

Szczegółowe informacje

Autor:Magdalena Boćko-Mysiorska
Tytuł:Tosia i Julek idą do przedszkola
Wydawnictwo:Dwukropek
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2020
Ilustracje:Dorota Prończuk
ISBN:978-83-8141-203-2
Strony:18
Seria:(Nie) tacy sami

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz