GÓRA
Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego

Tobi i zdrowe odżywianie

Czasem trudno jest przekonać dzieci do tego, by wybrały jabłko zamiast czekoladowego batonika. Jeśli w domu pojawia się problem ze zdrowym żywieniem, warto sięgnąć po pomoc kota Tobiego, który wie wszystko o tym, co należy jeść, żeby cieszyć się dobrą kondycją. Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego Marzeny Żurek to zbiór prostych rymowanek, które mali odbiorcy szybko zapamiętają, wprowadzając w życie pozytywne nawyki żywieniowe.

Dużym atutem książki jest koci bohater, który jest w stanie przekonać do zmiany nawyków żywieniowych największych nawet łasuchów. Za pomocą prostych rymów Tobi zachęca do sięgania po warzywa i owoce, do ćwiczeń fizycznych oraz do przygotowywania potraw – także słodkich przekąsek – we własnym domu. Ten istotny problem zdrowego żywienia staje się więc w książce Marzeny Żurek nie przykrym obowiązkiem, ale świetną zabawą. 

Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego pokazują, że nie trzeba rezygnować z ulubionych smaków, żeby żyć zdrowo. Tytułowy bohater książki dostarcza dzieciom i rodzicom także wiedzę na temat produktów, które mogą zastąpić szkodliwe dla człowieka składniki. Pomocne będą tu z pewnością też przepisy na zdrowe przekąski i dania, przekonujące czytelników, że zdrowe jedzenie może być naprawdę smaczne. Nie bez znaczenia są również zadania do rozwiązania, które podsumują wiedzę, ale też pomogą utrwalić właściwe nawyki.

Marzena Żurek wie jak dotrzeć do małego czytelnika i jego rodziców. Proste rymowanki, które można powtarzać o każdej porze dnia – przed śniadaniem, obiadem i kolacją, wzbudzający zaufanie zwierzęcy bohater i ciekawe przepisy odmienią dietę czytelników. Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego zamienią trudny dla niektórych czas wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych w dobrą zabawę.

Szczegółowe informacje

Autor:Marzena Żurek
Tytuł:Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego
Wydawnictwo:zdrowieTA!
MiejsceKatowice
Rok wydania:2020
Ilustracje:Magdalena Pachla-Zawadzka
ISBN:978-83958694-1-9
Strony:104

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz