GÓRA

To jest Twoja REBELIA!

Czasem wydaje się, że niewiele od nas zależy. Gdziekolwiek byśmy się nie pojawili, narzuca nam się zasady działania i wartości. Chcesz nauczyć się niezależności? Weź do ręki Rebelię. Urządź to po swojemu!. Liliana Fabisińska i Paweł Mildner pomagają stworzyć przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą działać, jak chcą. Bez dorosłych mogą zmieniać świat w najlepszy ze wszystkich światów, bo funkcjonujący według ich pomysłu. To jest Twoja Rebelia! Twoja wolność tworzenia!

Jestem fanką takich książek. Zawsze, kiedy proponuje się dzieciom i młodzieży jakieś działania twórcze, uważam, że trzeba te propozycje sprawdzić. Rebelia jest niezwykła, bo pozwala młodzieży na stworzenie ich własnej przestrzeni, na pokazanie tego, co młodzi ludzie lubią najbardziej, co ich interesuje i jak widzą otaczający ich świat. To jest ich rzeczywistość bez dorosłych, co pozwala na zupełną swobodę twórczą. Rodzice, zachowując prawo do wolności i intymności swoich dzieci, do wypełnionej Rebelii nie powinni zaglądać. Uwierzcie mi, pomoże im ona odnaleźć prawdziwych siebie i wypowiedzieć się twórczo. Zmotywuje także do walki o własne marzenia oraz pozwoli dostrzec swoją wartość.

Rebelia. Urządź to po swojemu! jest zbiorem wyzwań, które dotyczą każdej przestrzeni ludzkiego życia. Szkoły, domu, ubierania się, jedzenia, czasu wolnego czy zainteresowań. Liliana Fabisińska i Paweł Mildner podpowiadają młodym odbiorcom, jak tworzyć świat oparty na Zasadzie Swojej Racji. W tym świecie można wszystko. Bez żadnych ograniczeń. Sprawia to, że młodzi ludzie też wiele dowiedzą się o sobie, być może odkryją nowe talenty i dostrzegą swoją wartość. To będzie rebelia, która przyniesie wiele korzyści.

Trzeba stanąć po stronie rebelii! Młodzież musi umieć walczyć o swoją wolność i niezależność. Musi mieć swoje zdanie. Liliana Fabisińska i Paweł Mildner wiedzą, jak uwolnić kreatywność, poznać swoją wartość i tworzyć przestrzenie, które są przyjazne młodym ludziom. Rebelia. Urządź to po swojemu! i pokaż, kim naprawdę jesteś!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liliana Fabisińska, Rebelia. Urządź to po swojemu!, Papilon, Poznań 2018. Ilustracje: Paweł Mildner. ISBN: 978-83-271-0315-4. 224 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz