GÓRA

The Wife na podstawie powieści Meg Wolitzer

Zanim pojawi się w polskich kinach film The Wife w reżyserii Björna Runge’a z Glenn Close i Jonathanem Prycem w rolach głównych, przeczytajcie Żonę Meg Wolitzer. To jest powieść o stereotypach, patriarchacie i kobietach, które nie mogą liczyć na karierę w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Joan Castelman, główna bohaterka powieści, jest żoną pisarza i egocentryka Joego Castelmana. Jak przyznaje Joan, w latach pięćdziesiątych XX wieku, kobiety wiedziały, że kariera zawodowa nie jest ich przeznaczeniem. Trudno im było przebić się w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Joan jest jednak ambitna i zdolna. Chciałaby w końcu wyjść z cienia swojego męża. The Wife spodoba się z pewnością wszystkim wielbicielom literatury i jej ekranizacji. Film powstał na podstawie powieści Meg Wolitzer, ale też ujawnia tajemnice życia pisarzy. Żona jest warta przeczytania. Wkrótce dowiemy się, czy film dorównał powieści.

Żona -The Wife - Oficjalny plakat

Szczegółowe informacje

Producent:Anonymous Content, Meta Film, Tempo Productions Limited
Tytuł:Żona
Tytuł oryginalny:The Wife
Kraj:USA, Szwecja
Premiera PL:7 września 2018
Na podstawie:Żona - Meg Wolitzer
Obsada:Glenn Close, Jonathan Pryce, Christian Slater, Max Irons, Annie Starke, Harry Lloyd, Elizabeth McGovern

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz