GÓRA

The Gravity of Us. Czytam to poleca!

Inteligentny, podnoszący na duchu debiut Young Adult, idealny dla fanów Becky Albertalli i Adama Silvery. To nie jest kolejna rozprawka w szkolnym stylu, to czuła i mądra opowieść o miłości między dwoma młodymi chłopakami.

To nie jest kolejna rozprawka w szkolnym stylu, to czuła i mądra opowieść o miłości między dwoma młodymi chłopakami.

Cal chce być dziennikarzem. Jest już w połowie drogi do sukcesu, dzięki koncie na FlashFame z pół milionem obserwujących i perspektywą stażu w Buzzfeed. Ambitne plany pokrzyżuje mu jednak wybranie jego taty pilota do głośnej misji NASA na Marsa. Wkrótce Cal razem z rodzicami zostawia Brooklyn na rzecz gorącego i wilgotnego Houston. Nagle życie chłopaka zamienia się w telewizyjne reality show – z ciągle kłócącymi się rodzicami i odgrywaniem ról idealnej amerykańskiej rodziny na potrzeby medialnego spektaklu.

A potem Cal spotyka Leona, którego mama jest astronautką w tej samej misji. I w zawrotnym tempie traci dla niego głowę. Cal i Leon stają się dla siebie oazą spokoju pośród oceanu szaleństwa. Wraz z rozwojem ich relacji, wzrasta gorączkowa atmosfera wokół misji na Marsa. Kiedy na jaw wychodzą ukryte motywy stojące za programem, Cal musi znaleźć sposób na odkrycie prawdy bez ranienia tych, na których najbardziej mu zależy.

Porzucone marzenia, nagła przeprowadzka, medialne zamieszanie i brudne sekrety, które mogą okazać się początkiem końca wielkiej misji.

W całym tym szaleństwie, jedyną stałą wydaje się być związek z nowo poznanym Leonem. Czy w tej miłości warto się zatracić?

Źródło: Wydawnictwo Jaguar

 

 

Phil Stamper wychował się na wsi blisko Dayton w stanie Ohio. Chociaż życie tam może wydawać się nudne, przyszły autor spędzał czas, grając nafortepianie i pisząc wymyślone historie. Studiował muzykę w University ofDayton oraz publikowanie z elementami kreatywnego pisania w KingstonUniversity. Po wyjeździe z rodzinnego stanu zamieszkał w Waszyngtonie DC bez perspektywy pracy, z 800 dolarami w kieszeni i obietnicą mieszkania w garderobie. Niedługo potem – sam nie jest pewien jak – skoczył na głęboką wodę i rozpoczął karierę w PR w sektorze non-profit i zaczął spać w prawdziwym łóżku. Uwielbiał utrzymywać się z pisania, nawet jeśli pisał materiały prasowe, informacje i… setki maili do zirytowanych dziennikarzy. Po pewnym czasie takie suche pisanie zaczęło mu doskwierać, więc w końcustwierdził, że musi zacząć pracować nad książką, którą zawsze chciał napisać…

 

Dziś Phil jest znanym autorem The Gravity of Us, As Far As You’ll Take Me i innych książek o tematyce LGBT dla dzieci i nastolatków. Pracuje w dużym wydawnictwie w Nowym Jorku, gdzie mieszka z mężem i psem. Golden Boys, pierwszy tom komedii romantycznej dla młodych dorosłych, ukaże się w lutym 2022. Small Town Pride zostanie wydane latem 2022.

Szczegółowe informacje

Autor:Phil Stamper
Tytuł:The Gravity of Us
Tytuł oryginału:The Gravity of Us
Tłumaczenie:Iwona Wasilewska
Wydawnictwo:Jaguar
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:23 lutego 2022
ISBN:978-83-8266-081-4
Strony:340

Oceny czytelników:

0 / 5 5

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz