GÓRA

Sylwia Chutnik w Pardon, to tu

W imieniu Wydawnictwa Znak zapraszam na premierę najnowszej książki Sylwii Chutnik “Jolanta”.

Spotkanie promocyjne i rozmowa z autorką Sylwią Chutnik odbędzie się już 23 września w Pardon, to tu o godzinie 19.00 (Warszawa, Plac Grzybowski 12/16).
Rozmowę z autorką poprowadzi Juliusz Kurkiewicz (Gazeta Wyborcza).
Fragmenty książki przeczyta Karolina Czarnecka.

Więcej o spotkaniu!

JolantaJola widzi ze swojego okna trzy kominy. Najwyższy z nich wygląda jak latarnia morska. To jedyny stały element w jej życiu – życiu , z którego ciągle i bez usprawiedliwienia odchodzą kolejni bliscy ludzie. Mieszka na warszawskim Żeraniu. Kończy szkołę krawiecką, zachodzi w ciążę, bierze ślub. Stara się przemknąć przez życie najmniej boleśnie, jak tylko można. Strategia tak wielu ludzi urodzonych w latach 80. Mimo pozornej stabilizacji Jola postanawia jednak nagle uciec z domu. Nikt nie rozumie dlaczego. Transformacja. Magiczny moment ustrojowego przełomu w Polsce.

Czy rzeczywiście odmienił losy ludzi, którzy wchodzili wtedy w dorosłość?

Nowa, słodko-gorzka i wzruszająca powieść jednej z najciekawszych polskich pisarek.

PREMIERA: 24 września 2015 r.

Sylwia Chutnik, Jolanta, Znak literanova, Kraków 2015. Seria: Proza PL. ISBN: 978-83-240-3528-1. 288 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz