GÓRA

Sylwia Chutnik w Grodzisku Mazowieckim

Sylwia Chutnik spotkała się z nami w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w piątek, 12 maja 2017 r. Opowiadała o tym, jak walczy o prawa kobiet, o swoich książkach, motywacji do pisania i Barłogu Literackim z jego nachalną promocją literatury. Zachęcam do czytania najnowszej książki pisarki – Smutku cinkciarza. Wkrótce opowiem o niej na blogu. Wspominałam już o tym tekście w audycji Co Nowego w Bibliotece w Radiu Bogoria.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej grodziskiego Centrum Kultury. Prowadziła je wielka wielbicielka literatury polskiej – Monika Grzelka.

Dla mnie było to spotkanie niezwykłe, ponieważ jedna z najmłodszych uczestniczek mojego projektu, który realizuję w bibliotece – Book Morning Library! – zdecydowała się na przeprowadzenie krótkiego wywiadu z pisarką. Olga Przeszło doskonale sprawiła się w roli dziennikarki. Zachęcam do oglądania tego nagrania, ponieważ dziewczyny podjęły naprawdę ważne tematy. Co prawda mieliśmy zbyt mało czasu, by rozstawić oświetlenie. Nie mamy też jeszcze mikrofonów. Prosimy więc o wyrozumiałość. Następny film będzie już w pięknej jakości.

Więcej informacji o projekcie: www.bookmorninglibrary.pl

Zwróćcie także uwagę na informację, jaką w wywiadzie przekazała nam Sylwia Chutnik. Rodzi się nowe pismo dla dziewczynek – Kosmos. Potrzebne i ważne. Możecie wesprzeć finansowo jego powstanie. A o tym, że naprawdę warto to zrobić, przekona Was z pewnością ta zachęta:

KOSMOS to przełomowe pismo dla dziewczynek w wieku 7-11 lat. Mądre, piękne, zabawne, dobre i odważne jak jego czytelniczki. Będzie wzmacniać ich poczucie własnej wartości i pokazywać różnorodność świata. Dołączysz do nas?

Źródło: Magazyn Kosmos dla Dziewczynek

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz