GÓRA

Swing Time w Radiu Bogoria!

Dzisiaj w audycji Co Nowego w Bibliotece w Radiu Bogoria opowiadam o książce Swing Time, jednej z moich ulubionych pisarek, Zadie Smith.

Pośród prezentów, które znajdą się pod świątecznymi choinkami nie powinno zabraknąć kolejnej książki Zadie Smith Swing Time. Recenzje tej powieści, które pojawiają się zwłaszcza w internecie, są różne. Niektórzy tą książką się zachwycają, inni twierdzą, że Zadie Smith przesadziła, obarczając swoich bohaterów tak wieloma nieszczęściami. Trudno mi jest spojrzeć na Swing Time obiektywnie, ponieważ Zadie Smith jest jedną z moich ulubionych pisarek. Jeśli podobały się Wam jej Białe zęby czy O pięknie, z przyjemnością sięgniecie i po tę powieść. Przeczytałam ją bardzo szybko. Bo w zaledwie dwa dni. A książka ma 480 stron. To już z pewnością świadczy o tym, jak sprawnie pisarka prowadzi czytelnika i jak ciekawie opowiada (…)

Więcej w Radio Bogoria we wtorek, 28 listopada, o godz. 15.30.

Zadie Smith, Swing Time, Znak, Kraków 2017. Tytuł oryginalny: Swing Time.  Tłumaczenie: Tomasz Kłoszewski. ISBN: 978-83-240-4979-0. 480 stron.

Żywiołowa powieść autorki bestsellerów Białe zęby i O pięknie.

Dwie przyjaciółki marzą o karierze tancerek, choć tylko jedna z nich – Tracey – ma prawdziwy talent. Drugą pasjonuje rytm, zachwycają ciemnoskóre ciała i czarna muzyka, fascynuje prawdziwa wolność. Skomplikowana, napędzana rywalizacją przyjaźń niespodziewanie się kończy. Dziewczyny nigdy już nie będą ze sobą blisko, ale też nigdy o sobie nie zapomną.

Po latach Tracey udaje się spełnić marzenie z dzieciństwa, ale boryka się z dorosłym życiem, podczas gdy jej przyjaciółka, jako asystentka słynnej gwiazdy, wkracza w świat blichtru i sukcesu. W podróży między Londynem, Nowym Jorkiem i zachodnią Afryką odkrywa, że życie to nieustanny taniec, którego rytm dyktują zmieniające się czasy.

Wibrującą muzyką, roztańczoną powieść o przyjaźni, pasji i poszukiwaniu korzeni nazwano najlepszą książką Zadie Smith.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz