GÓRA

Świerszczyk z dobrą literaturą dla dzieci!

Świerszczyk jest jednym z tych pism, które trzeba kupować lub wypożyczać – bo wiele jest takich bibliotek, w których można zabierać do domu jego archiwalne numery – razem z książkami. Dwutygodnik pełny jest dobrej literatury zamkniętej w krótkiej formie opowiadania, wierszyka czy komiksu. Pisarze, których książki stoją na półkach waszych biblioteczek domowych, doceniają wysoki poziom Świerszczyka i zawsze chętnie publikują w nim swoje teksty. Zapowiadam więc nowy dział na mojej stronie. Ze Świerszczykiem polecać będę nowe numery pisma i książki, którym Świerszczyk patronuje. Zostałam też członkinią Rady Czytających Wiedź. Z grupą wspaniałych ludzi, którym zależy na tym, by książki dla dzieci były czytane przez jak największą liczbę małych odbiorców literatury, pracujemy nad nowym projektem. A że siły Czytających Wiedź nie można lekceważyć, przekonacie się wkrótce!


1 lutego
pojawi się trzeci w tym roku numer Świerszczyka. Dziś zachęcam do czytania pingwiniego numeru drugiego. Znajdziecie w nim teksty – Małgorzaty Strzałkowskiej, Rafała Witka, Melanii Kapelusz, Karola Kocura, Natalii Usenko, Karoliny Haki-Makowskiej, Grzegorza Kasdepke i Małgorzaty Węgrzeckiej. Teksty zilustrowali wspaniali artyści – Piotr Rychel, Agnieszka Żelewska, Beata Zdęba, Elżbieta Grozdew, Anita Graboś, Marcin Bruchnalski, Kacper Dudek, Agnieszka Antoniewicz, Ewa Poklewska-Koziełło, Piotr Nagin, Anita Andrzejewska, Andrzej Pilichowski-Ragno, Karol Kalinowski i Maciej Trzepałka. Są to twórcy, których dobrze znacie i lubicie. Dlatego też Świerszczyk cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodych czytelników i ich rodziców.

Nie ustajemy w promocji literatury dziecięcej i pracy nad podnoszeniem poziomu czytelnictwa wśród dzieci. Dlatego zapraszamy do wstąpienia w szeregi Świerszczykowego Klubu Książkowego, co zaleca się zwłaszcza w okresie chorób i przeziębień. Bo jak twierdzi Bajetan Hops: Czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru. Oczywiście działalność tego klubu nie polega tylko na czytaniu. W każdym numerze Świerszczyka będzie można znaleźć magiczną tekturę z obrazkami. Obrazki te można wykorzystywać w grach czytelniczych. Takie gry testować będę na zajęciach z dziećmi. Przekonam Was, jak wielką moc ma literatura dziecięca i zabawa z książkami!

Następny Świerszczyk już 1 lutego!
Polecam szczególnie wielbicielom dinozaurów.

Wszystkich fanów Świerszczyka zapraszam na jego stronę internetową!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz