GÓRA

Świerszczyk 12 (2977)

Mimo, że nie ma już w moim domu małych dzieci, czytamy i oglądamy miesięcznik Świerszczyk. Myślę o tym czasopiśmie, jak o zbiorze krótkich tekstów najbardziej znanych polskich pisarzy i pisarek dla dzieci oraz zbiorze ilustracji wspaniałych twórców i twórczyń. Świerszczyk jest doskonałym wstępem i zachętą do sięgania po literaturę dla najmłodszych czytelników. Do tego możecie znaleźć w nim dużo dobrej zabawy w grach i konkursach.

Z grudniowego Wstępniaka. Przeczytajcie, co na zbliżające się święta, chce Wam przekazać Bajetan Hops. Jesteśmy przekonani, że po tych słowach, sięgniecie po ten numer Świerszczyka:

Kochani!

Przed nami magiczny czas miłości, bliskości i obdarowywania. Prezenty

oczywiście wydają się ważne. Ale ważniejsze są wszystkie te przemiłe

“zabiegi”, które sprawiają, że na buzi pojawia się szerokaśny uśmiech,

a po całym ciałku rozlewa się fala przyjemnego ciepełka. Dokładnie tak

się poczułem, gdy pogodziliśmy się z moim najlepszym przyjacielem.

I pewnie podobną radością z bycia razem cieszył się Janek – bohater

opowiadania w rubryce Wielkie czytanie. Ten “Świerszczyk” aż kipi

pomysłami na to, co zrobić, by każda z choinkowych chwil startowała

w wyścigu do zapamiętania. Życzymy Wam najcudowniejszych Świąt!

Świerszczyk Bajetan

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz