GÓRA
List od... 2

Świąteczna opowieść nie tylko na święta

O tej książce było głośno przed świętami. Dlatego warto napisać o tym, dlaczego List od… 2. Święta przez cały rok Katarzyny Ryrych powinno się czytać nie tylko w grudniu. To jest książka, która pokazuje czytelnikom, że warto angażować się w różne akcje społeczne, nie tylko czytelnicze. I że w roli Świętego Mikołaja można występować, kiedy tylko ma się na to ochotę. A co bardzo istotne, każde 10 zł z zakupu Listu od… 2 przekazywane jest fundacji zaczytani.org, aby ta mogła realizować projekt bajkoterapii w domach dziecka.

List od… 2. Święta przez cały rok to już drugi tom świątecznej serii, której zyski ze sprzedaży Empik przekazuje na szczytny cel. W poprzednim roku udało się zebrać 137 tysięcy złotych na wyposażenie aż 100 Bibliotek Małego Pacjenta. Ta wspaniała inicjatywa jest kontynuowana. W tym roku zyski ze sprzedaży książki zostaną przeznaczone na realizację projektu bajkoterapii w domach dziecka. Już choćby dlatego warto przeczytać List od… 2. Ma on jednak więcej atutów.

 

Świąteczna historia na cały rok

Po raz kolejny czytelnicy mogą spotkać się Linusem, Rudolfem i Świętym Mikołajem. Tym razem jednak akcja toczy się w wakacje. W życie bohaterów włączają się fantastyczne postacie, które wciągają ich w kłopoty. Ale też pokazują, jak postępować właściwie. Raz chłopcy biorą udział w akcji społecznej, łączącej pokolenia. Innym razem dowiadujemy się, jak czują się zwierzęta, których właściciele pozbywają się ich w czasie letnich urlopów. Pojawiają się tutaj drastyczne rozwiązania problemów. Mam jednak nadzieję, że czytelnicy nie przerażą się, ale zrozumieją, że psy to nie rzeczy, które można wyrzucić. Co najważniejsze, Katarzyna Ryrych przekonuje nas, że nie tylko w święta można robić dobre uczynki. Świętym Mikołajem można, a nawet trzeba, być każdego dnia!

 

Akcje czytelnicze, które należy wspierać

Bardzo dobrze, że pojawia się coraz więcej akcji czytelniczych, które pokazują, jak pięknym prezentem dla bliskich może być książka. Nie wyobrażam sobie świąt bez dobrej literatury pod choinką. Nawet jeśli ja jej nie dostaję, otrzymują ją nasi bliscy. Zawsze też czas Bożego Narodzenia spędzamy z dobrą świąteczną lub zimową opowieścią. Nic tak nie zbliża, jak magia świąt i wspólnie czytana książka.

List od… 2 jest opowieścią, którą możecie przeczytać za rok lub kiedy tylko zapragniecie przypomnieć sobie, że Świętym Mikołajem można być zawsze. Święta to nie jedyny czas, kiedy pomaga się innym ludziom. Czyńcie dobro codziennie!

Szczegółowe informacje

Autor:Katarzyna Ryrych
Tytuł:List od… 2. Święta przez cały rok
Wydawnictwo:Wydawnictwo Wilga
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2018
Ilustracje:Agnieszka Matz
ISBN:978-83-280-5891-0
Strony:120

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz