GÓRA

Świat emocji dziecka – wernisaż wystawy i warsztaty

4 grudnia (sobota) w godzinach 11.00-13.00 odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji książkowej i warsztaty dla dzieci z Joanną Strękowską. Zapraszamy do Biblioteki Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57. Z Joanną Strękowska, autorką książki Czerwony kłopot, zwiedzimy wystawę, porozmawiamy o książkach dla małych czytelników oraz zaprosimy dzieci na warsztaty.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Wilga organizujemy w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki rzecz wspaniałą – Świat emocji dziecka, a więc wernisaż wystawy i warsztaty z Joanną Strękowską. 

Jeśli będziecie blisko Grodziska Mazowieckiego zapraszam na to wydarzenie. Będziecie mogli zwiedzić wystawę ilustracji książkowej oraz wziąć udział w spotkaniu z Joanną Strękowską, autorką książki Czerwony kłopot. Porozmawiamy wspólnie z Autorką, a na koniec dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z naszą Gościnią.

Zapewniam dużo wiedzy, przeżyć estetycznych i możliwość spożytkowania dziecięcej energii w aktywności artystycznej!

Zapraszam 4 grudnia (sobota) na godz. 11.00, do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, Biblioteki Głównej (II p. Mediateki), przy ul. 3 Maja 57.

Na spotkaniu można będzie kupić książkę autorki i otrzymać unikatowy autograf!

Na wystawie przygotowanej przez wydawnictwo Wilga zobaczycie prace polskich i zagranicznych ilustratorów. Każda z nich to przykład oryginalnego stylu, a w zestawieniu pokazują różnorodność i bogactwo graficzne książki obrazkowej. Za sprawą tej wystawy chcemy pokazać, że książki dla dzieci, zwłaszcza najmłodszych, to nierozerwalne połączenie słowa i obrazu. To właśnie ilustracja wprowadza dziecko w treść książki, pozwala oswoić różne – często trudne – tematy i kształtuje wrażliwość estetyczną. Przy każdej ilustracji znajdziecie cytat z książki, który przybliża jej treść, odnosi się do emocji lub relacji. To także świetny punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi o tym, czego dotyczy dana ilustracja, co na niej widzą i jak ją interpretują. Na każdej planszy umieściliśmy też QR kody. Jeden z nich przeniesie Was do strony z informacjami o książce. Drugi to materiały do pobrania dotyczące prezentowanej pozycji, które zapewnią mnóstwo dodatkowej zabawy!

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz