GÓRA

Stwórz swoje dzieło sztuki!

ArcydzielaBNa polskim rynku wydawniczym znaleźć można mnóstwo malowanek antystresowych, przeznaczonych głównie dla dorosłego czytelnika, pozwalających na odprężenie się w domu z rodziną lub w pracy. Zwykle są one pięknie wydane i sprawiają odbiorcy wielką frajdę z tworzenia. Jedną z ciekawszych propozycji stanowią Arcydzieła do kolorowania, które opracowała Marty Noble. Jest to zestaw dwóch egzemplarzy. Jeden zawiera zdjęcia 56 obrazów najbardziej znanych malarzy wraz z ich notkami biograficznymi. Drugi to zestaw 56 konturów tych dzieł, do dowolnego ich wypełniania. Razem stanowią interesującą propozycję zwłaszcza dla wielbicieli sztuki.

Dzięki Arcydziełom do kolorowania można przypomnieć sobie najważniejsze dzieła sztuki dawnej i współczesnej. Są tu obrazy Leonarda da Vinci, Michała Anioła, ale też Gustawa Klimta, Pablo Picassa czy Fridy Kahlo. Pięknie wydrukowane zdjęcia wraz z notkami biograficznymi autorów dzieł malarskich, złożyły się więc na książkę, którą śmiało można dołączyć do albumów ze sztuką, stojących w domowej biblioteczce.

ArcydzielaAZestaw z konturami pokazanych dzieł, motywuje do aktywności twórczej i przekraczania granic wyobraźni. Kiedy sięgniesz po ten egzemplarz Arcydzieł do kolorowania, sam staniesz się artystą. Kolorowanki mogą być wypełniane na wzór obrazów wielkich mistrzów, ale mogą też stać się ich dowolną interpretacją. Mamy tu zatem zachętę do zabawy ze sztuką, do mieszania stylów i technik, co pozwoli na tchnięcie nowego życia w znane dzieła malarskie. Arcydzieła do kolorowania mogą też posłużyć jako interesujące narzędzie do edukacji dzieci i młodzieży. Dzięki nim można budzić zainteresowanie sztuką, doskonale się przy tym bawiąc.

Arcydzieła do kolorowania motywują do twórczego działania, które ma sprawiać przyjemność i odprężać. Spełniają one również funkcję integracyjną, kiedy do wspólnego tworzenia zachęci się członków swojej rodziny lub przyjaciół. Dzięki tym książkom można więc dobrze się bawić, utrwalając swoją wiedzę na temat życia i twórczości największych mistrzów malarstwa.

Marty Noble, Arcydzieła do kolorowania, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2015. Tytuł oryginalny: Art Masterpieces to Color. 60 Great Paintings Botticelli to Picasso. Tłumaczenie: Grzegorz Kulesza. ISBN: 978-83-01-18431-5. 240 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz