GÓRA

Stranger Things. Obiekt 011.

Fani serialu Stranger Things czas oczekiwania na kolejny jego sezon mogą sobie uatrakcyjnić, czytając powieść Gwendy Bond Stranger Things. Mroczne umysły. To jest historia, której nie znacie z obrazu Netflixa, bo dotyczy pochodzenia Jedenastki. Czytając tę książkę, dowiecie się, jak jedna z głównych bohaterek trafiła do laboratorium w Hawkins.

Stranger Things. Mroczne umysły to jest prequel do serialu, który możemy oglądać na Netfliksie. W powieści poznajemy losy studentów, którzy zgadzają się na udział w tajemniczym eksperymencie. Doktor Martin Brenner i jego projekt MKULTRA wzbudzają zainteresowanie młodych ludzi. Chcą przyczynić się do rozwoju nauki w kraju. Dopóki są posłuszni, mogą też korzystać z pewnych przywilejów na uczelni i zarobić potrzebne im pieniądze. Nie wiedzą jednak, że udział w tym eksperymencie odmieni ich życie na zawsze.

Kluczowa w badaniach okazuje się Terry Ives, matka dobrze nam znanej z serialu Jedenastki, a więc obiektu 011 z laboratorium w Hawkins. Terry wraz ze swoimi przyjaciółmi, zaniepokojeni tym, do czego zmusza się ich podczas badań, postanawiają odkryć, co dzieje się z zamkniętymi w placówce badawczej dziećmi. Zażywanie LSD, elektrowstrząsy to są działania, które nie wydają się być zgodne z prawem. Ale kiedy bohaterowie zaczynają przeciwstawiać się szalonemu naukowcowi, dowiadują się, jak wpływowym jest on człowiekiem i jak łatwo może on zagrozić ich życiu oraz ich najbliższym. Dr Brenner nie waha się nawet odurzać narkotykami i eksperymentować na ciężarnej Terry Ives.

Niepokojąca, mroczna opowieść Gwendy Bond spodoba się fanom serialu, ale polecam ją także tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze Stranger Things. Dzięki tej powieści dowiecie się, jak Jedenastka znalazła się w laboratorium doktora Martina Brennera w Hawkins. Jestem przekonana, że ta historia zachęci do oglądania serialu.

Szczegółowe informacje

Autor:Gwenda Bond
Tytuł:Stranger Things. Mroczne umysły
Tytuł oryginalny:Stranger Things: Suspicious Minds
Wydawnictwo:Poradnia K
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2019
Tłumacz:Paulina Braiter
ISBN:978-83-660-0542-6, 978-83-660-0541-9
Strony:350

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz