GÓRA

Sto lat, Prosiaczku!

cover.inddW dniu urodzin trudno doczekać się wieczornego przyjęcia. Prosiaczek, główny bohater zabawnych książeczek Aleksandry Polewskiej, obchodzi już trzecie urodziny. Spotyka się on ze swoimi czytelnikami w tym ważnym dla siebie dniu i opowiada, co wtedy wydarzyło się w jego życiu. Opowieści te zawsze też stają się pretekstem do pokazania, jak ważni w życiu każdego człowieka i zwierzątka są przyjaciele. Tym razem będzie też o miłości…

W dniu swoich trzecich urodzin Prosiaczek wybrał się do ogrodu zoologicznego. Była to wycieczka niezwykła, ponieważ mały bohater nie tylko mógł wejść do niego za darmo, otrzymał on również magiczny bilet z trzema kropkami do zdrapania. Zawsze kiedy czegoś bardzo zapragnął i zdrapał jedną kropkę, jego marzenie się spełniało. Prosiaczek poznał wiele zwierząt i pomógł im się uporać z ich problemami, zyskując dzięki temu nowych przyjaciół. Udało mu się nawet zdobyć czyjeś serce. To był wspaniały dzień!

Po raz kolejny Prosiaczek uświadomił dzieciom, jak dobrze można bawić się ze znajomymi. Pokazał im również, że pomagając innym, zdobywa się to, co najcenniejsze – przyjaźń i nawet miłość. Ola Woldańska-Płocińska postarała się o to, by czytanie i oglądanie książeczki sprawiało dzieciom przyjemność. Każda strona „Trzecich urodzin Prosiaczka” została pięknie zilustrowana, zachęcając do nieustannego wracania do tej opowieści.

Prosiaczek, zabawny bohater serii książeczek Aleksandry Polewskiej, tym razem zaprosił swoich małych czytelników na trzecie urodziny. Opowiedział on im o tym, co spotkało go w tym szczególnym dniu, dowodząc, jak ważna w życiu jest przyjaźń i ile szczęścia daje miłość. Sto lat, Prosiaczku!

Aleksandra Polewska, Trzecie urodziny prosiaczka, Czerwony Konik, Kraków 2014. Ilustrator: Aleksandra Woldańska-Płocińska. ISBN: 978-83-933934-4-2. 64 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!