GÓRA

Star Wars. Kto leci ze mną?

star_wars_galaktycznaPo obejrzeniu Star Wars. The Force Awakens, czytamy i oglądamy przede wszystkim książki dotyczące Gwiezdnych wojen. Przebudzenie mocy motywuje też do otaczania się różnymi rekwizytami z filmu. Znakomitą propozycją rozwijającą zdolności manualne, zachęcającą do twórczego działania i zaspokajającą oczekiwania fanów Gwiezdnych wojen jest Star Wars. Galaktyczna flota, w której zaprezentowanych zostało sześć statków, będących bohaterami filmowej opowieści. Pośród nich jest legendarny Sokół Millennium.

Star Wars. Galaktyczna flota to chyba jedna z najbardziej zniszczonych i wyczytanych książek w naszym domu. Choć zniszczona to chyba niewłaściwe słowo, kiedy mowa jest o pozycji, która w połowie składa się z arkuszy myśliwców do wycięcia i samodzielnego złożenia. Dodam tylko, że każdy z arkuszy był wielokrotnie powielany, skanowany i odrysowywany, ponieważ wielu z przyjaciół mojej córki chciało robić z nią podobne myśliwce. Kilkulatkowie, którzy widzieli już filmy z serii Star Wars, chętnie też przeglądali zdjęcia statków, czytali informacje o nich i opowieści o ich wykorzystaniu w kosmicznych przygodach bohaterów Gwiezdnych wojen. Ci, którzy jeszcze filmów nie widzieli, byli zafascynowani wycinaniem i sklejaniem. Przyznam, że i dorośli chętnie dołączali się do zabawy. Jest to więc doskonały przykład na to, jak Star Wars łączy kolejne pokolenia odbiorców.

W Star Wars. Galaktycznej flocie można więc znaleźć informacje o – królewskim myśliwcu N-1, myśliwcu Jedi, Sokole Millennium, BTL-B Y-Wing, Tie Advanced X1 i T-65 X-Wing. W książce opowiedziano też o ich wykorzystaniu w filmowej opowieści. Następnie pozwala ona na przejście do wycinania i sklejania galaktycznej floty z arkuszy umieszczonych w drugiej części tej pozycji. Mistrz Yoda podpowiada przy tym, jak właściwie wykonać każdy model. Nie zabrakło również wskazówek dotyczących tego, co należy poprawić, by statek mógł zachwycać wykonawców doskonałym lotem. Star Wars. Galaktyczna flota pogłębia więc wiedzę odbiorców na temat Gwiezdnych wojen i pozwala na świetną zabawę z pięknie odtworzonymi myśliwcami.

Wielbiciele Star Wars będą Galaktyczną flotą zachwyceni i to niezależnie od tego, w jakim będą wieku. Dzieci dzięki niej rozwijają się pod względem manualnym i mogą się doskonale bawić samodzielnie wykonanymi rekwizytami. Dołączający do nich dorośli będą mogli pogłębić wiedzę na temat galaktycznej floty i spędzić miło czas z najbliższymi. Mamy więc kolejny dowód na to, że Star Wars w każdej formie łączy pokolenia.

star-wars-1

Star Wars. Galaktyczna flota, Ameet, Łódź 2015. ISBN: 978-83-253-2016-4. 140 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz