GÓRA

Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Wydawnictwo Znak i Empik pragną serdecznie zaprosić na spotkanie autorskie z Wiesławem Myśliwskim, które odbędzie się już 1 października (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Słowo wstępne wygłosi prof. Tomasz Bocheński. Fragmenty Ucha Igielnego przeczyta Robert Więckiewicz. Spotkanie poprowadzą Justyna Sobolewska i Michał Nogaś. W trakcie spotkania będzie możliwość przedpremierowego zakupu książki.

Długo wyczekiwana powieść Wiesława Myśliwskiego będzie miała swoją premierę już 1 października w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Książka do księgarń trafi 17 października. Ucho Igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna i głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.

Wiesław Myśliwski - Ucho igielne

Wiesław Myśliwski został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Nike (za powieści Widnokrąg w 1997 i Traktat o łuskaniu fasoli w 2007). W swoim dorobku ma poza tym powieści: Nagi sad (1967), Pałac (1970), Kamień na kamieniu (1984), Ostatnie rozdanie (2013); dramaty: Złodziej (1973), Klucznik (1978), Drzewo (1988), Requiem dla gospodyni (2000). Jego utwory były wystawiane na scenach teatrów, a także w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, jak również filmowane (Przez dziewięć mostów, Pałac, Klucznik, Kamień na kamieniu). Myśliwski jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, otrzymał m.in. Nagrodę Literacką im. Władysława Reymonta (1997), Nagrodę im. Alfreda Jurzykowskiego (Nowy Jork, 1998), Nagrodę Literacką Gdynia (2007), Złote Berło Fundacji Kultury Polskiej przyznawane wybitnym polskim twórcom (2011). Za Traktat o łuskaniu fasoli otrzymał w 2011 roku we Francji Grand Prix Littéraire de Saint-Émilion, a za Kamień na kamieniu w roku 2012 w USA – wraz z tłumaczem Billem Johnstonem – The Best Translated Book Award. Jego książki tłumaczono na wiele języków, m.in. hiszpański, francuski, niderlandzki, hebrajski, czeski, litewski, włoski i słowacki.

Źródło: Wydawnictwo Znak

Szczegółowe informacje

Autor:Wiesław Myśliwski
Tytuł:Ucho Igielne
Wydawnictwo:Znak
MiejsceKraków
Rok wydania:2018
ISBN:978-83-240-5446-6
Strony:448

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz