GÓRA

Spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską w Grodzisku Mazowieckim

„Fajna ferajna” jest to ważna książka, którą powinni przeczytać zwłaszcza młodzi ludzie. Wszystko, o czym opowiada Monika Kowaleczko-Szumowska, wydarzyło się naprawdę. Przedstawione przez nią historie z Powstania Warszawskiego wzruszają i motywują do poznawania historii swojej ojczyzny. 

W Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbyło się spotkanie z autorką książki. W spotkaniu udział wzięli uczniowie grodziskich szkół podstawowych. Sala była pełna, a wydarzenia i postacie, o których opowiadała pisarka, przyjęte zostały z dużym entuzjazmem.

04

Monika Kowaleczko-Szumowska mówiła przede wszystkim o bohaterach swojej książki. Duże nimi zainteresowanie powodował zwłaszcza fakt, że były to postacie autentyczne. Niemałą atrakcją stał się pamiętnik pochodzący z czasów II wojny światowej, będący ważnym bohaterem „Fajnej ferajny”.

05

Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki postarali się o zapewnienie miłej atmosfery. Nie obyło się bez niespodzianek. Do nich zaliczyć można występ harcerzy, którzy śpiewali powstańcze piosenki.

03

Kiedy autorka opowiedziała o swojej książce, można było obejrzeć wzruszający i silnie przejmujący grozą wojny film, który powstał na podstawie tekstu Moniki Kowaleczko-Szumowskiej – „Fajna ferajna”.

 

Można było też później zdobyć autograf i porozmawiać z pisarką. Młodzi ludzie pokazali, że interesuje ich taka tematyka. Dlatego należy podziękować autorce za ważny tekst, który pozwala zachować w pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego.

Spotkanie

Dziękuję za miłe spotkanie!

Spotkanie

02

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!