GÓRA

Spotkanie z Henryką Krzywonos-Strycharską i Krzysztofem Strycharskim

26 kwietnia w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim prowadziłam spotkanie z Krzysztofem Strycharskim, autorem książki Moja żona tramwajarka. W spotkaniu uczestniczyła także tytułowa bohaterka opowieści, Henryka Krzywonos-Strycharska.

Moja żona tramwajarka jest opowieścią o ludziach, którzy z miłością i oddaniem idą przez życie w czasach trudnych wtedy, kiedy spotkali się po raz pierwszy, w burzliwym okresie tworzenia się i działania Solidarności i dzisiaj, kiedy sprawy polityczne tak silnie wnikają w nasze życie. O tym też rozmawiałam z naszymi gośćmi. O miłości, o wspólnie spędzonym życiu, rodzinie zastępczej i tak silnym ich uwikłaniu w wielką historię i wielką politykę.

Magdalena Żerek

Szczegółowe informacje

Autor:Strycharski Krzysztof
Tytuł:Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej
Wydawnictwo:Agora
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2019
ISBN:978-83-268-2786-0
Strony:360

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz