GÓRA

Spotkanie wokół biografii Anny Jantar

Anna JantarW czwartek 11 czerwca zapraszam na wieczór premierowy książki  “Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”.

W spotkaniu wezmą udział: Marcin Wilk – autor książki, Natalia Kukulska, Halina Frąckowiak i przyjaciele. Spotkanie poprowadzi Anna Gacek.

Zapraszam o godz. 19.00 do Kinoteki (sala nr 2) w Pałacu Kultury i Nauki, plac Defilad 1 (wejście od Alei Jerozolimskich).

Wstęp wolny.

Jantar AnnaMarcin Wilk “Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”

Prawdziwy portret Anny Jantar – gwiazdy polskiej estrady.

W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie coś więcej niż tylko kariera w blasku świateł.
Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała?
Marcin Wilk rozmawiał z jej mamą, Haliną Szmeterling, i córką, Natalią Kukulską. Dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej i zachowali cząstkę jej blasku. Z ich opowieści wyłania się kobieta mądra, dojrzała i niezależna, gwiazda największego formatu. Kobieta, która musiała podejmować decyzje kosztem własnych marzeń, nie bała się ryzykować ani sięgać po nieosiągalne.
Książka zawiera niepublikowane materiały, fotografie, dokumenty i listy.
Tyle słońca to także doskonały obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych, pełna absurdów historia codziennego życia artystów zdanych wyłącznie na siebie.

Źródło: Wydawnictwo Znak

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!