GÓRA

Spotkanie z Katarzyną Pakosińską

W ramach Tygodnia Bibliotek, 9 maja 2016 r., odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Pakosińską. Artystka opowiadała o swojej książce Malina cud-dziewczyna, o dzieciństwie i niesamowitych miejscach, które można odwiedzić w Milanówku. Zaprosiła dzieci do zabawy i zarażała je swoim śmiechem.

Katarzyna Pakosińska wzięła też udział we wręczeniu nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu na Lapbook.

02 (1)

01 (1)

03 (1)

04 (1)

***

malinaKatarzyna Pakosińska, Malina cud-dziewczyna, Muza S.A., Warszawa 2015. ISBN: 978-83-287-0221-9. 184 strony.

To według Autorki najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących Europę Środkową. Napisana została w myśl sentencji prezydentowej Roosvelt, że dzieci najuważniej słuchają, gdy się do nich nie mówi. Bohaterką jest Malina, uczennica szkoły podstawowej, inteligentna, nieśmiała, ale sprytna, lubi śmieszne słowa, np. serdaczek i chrupka, bałagan, jajecznicę na boczku, książki, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie. Nie nosi zegarka, ma kłopoty z matmą i koleżanką Ewą. Przeżywa pierwszy poryw serca, co staje się świetnym pretekstem do poznania tego i owego z dawnych dziejów mamy czy babci Wandziuliny. W ogóle domowe historie to największy atut tej opowieści. A może to, że czytelnik wciąż jest wciągany w akcję i musi wykonywać różne zadania…?

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz