GÓRA

Spotkajmy się w Muzeum dla Dzieci! Wieczorynkowe czytanie z Sylwią Chutnik

festiwalFestiwal Literatury dla Dzieci to jedna z największych w skali Europy imprez promujących czytelnictwo wśród najmłodszych i kształtowanie czytelniczych zwyczajów. W tym roku Muzeum dla Dzieci dołącza do akcji! Pełni energii i pozytwnego nastawiania zapraszamy na spotkanie wieczorynkowe !

Czytanie literatury, spotkanie, zabawa wieczorową porą z wiodącym tematem: podróże.

Akcję koordynuje portal CZAS DZIECI.pl, a Festiwal objęty jest honorowym patronatem IBBY i Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Czytać dla nas będzie Sylwia Chutnik, laureatka Paszportu Polityki, nominowana do Nagrody Nike, działaczka społeczna, pisarka. Zapraszamy Dzieci wieku 5+.

20 maja 2016 r., godz. 18:00 – 20:00

Wstęp: bezpłatny

Obowiązują zapisy: rezerwacje@ethnomuseum.pl, 22 696 53 80

Więcej informacji na stronie Muzeum dla Dzieci!

Sylwia Chutnik czytać będzie książkę Pieniek otwiera muzeum.

PieniekIdealna książka dla wszystkich małych zbieraczy, którzy z każdego spaceru wracają z nowymi skarbami.

Pieniek lubi spacery po lesie. I uwielbia zbieranie. Zbiera wszystko, co wpadnie mu w ręce. Ale w końcu w jego leśnym domku zaczyna brakować miejsca. I co teraz? Na szczęście babcia ma plan!

Przesympatyczny drewniany bohater, zabawne ilustracje pełne szczegółów i urzekająca ciepłym humorem historia to tylko niektóre skarby, które znajdziecie w tej książce.

Åshild Kanstad Johnsen, Pieniek otwiera muzeum, Dwie Siostry, Warszawa 2014. Tłumaczenie: Milena Skoczko. ISBN 978-83-63696-61-0. 32 strony. 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz