GÓRA

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie

Ekologiczne książki dla dzieci Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie Gerdy Raidt i Plastik fantastik? Eun-Ju Kim i Ji-Won Lee od wydawnictwa Babaryba wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży współpracującej ze mną w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. W ramach projektu #ecorevolutionbooks przygotowaliśmy na ich podstawie edukacyjne materiały do pobrania oraz nagraliśmy film dotyczący segregacji śmieci.

Mimo pandemii i braku możliwości spotykania się, udało mi się z grodziską młodzieżą zaplanować i nagrać filmik o segregacji śmieci na podstawie dwóch wspaniałych książek ekologicznych – Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie Gerdy Raidt oraz Plastik fantastik? Eun-Ju Kim i Ji-Won Lee. W filmie udział wzięłam wraz z przedstawicielką Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim, Teresą Banasiewicz oraz Aleksandrą Grabską, która jest biblioteczną wolontariuszką i osobą zaangażowaną w sprawy ekologii.

Film jest dodatkiem do projektu ekologicznego #ecorevolutionbooks. Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W filmie znaleźć można plansze z ilustracjami pochodzącymi z książek, wokół których go nakręcono. 

Po październikowym spotkaniu online młodzież przygotowała ulotkę i plakat zachęcające do segregacji śmieci i ratowania Ziemi przed katastrofą ekologiczną.

Pobierz ulotkę/zakładkę do książki:

Pobierz plakat:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt #ecorevolutionbooks Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. w grach hazardowych.

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz