GÓRA

Śliczni. Czytam to poleca!

Druga część charyzmatycznej serii Scotta Westerfelda! Jeśli czytaliście Brzydkich, z pewnością z niecierpliwością czekaliście na drugi tom tej opowieści.

Nowa Tally Youngblood bardzo się zmieniła. Właśnie skończyła szesnaście lat, przeszła operację, stała się idealnie piękna i weszła w świat niekończącej się zabawy w Mieście Nowych Ślicznych. Kiedy jednak na balu kostiumowym pojawia się tajemniczy nieznajomy przebrany za agenta Wyjątkowych Okoliczności, do dziewczyny powracają strzępy wspomnień i uczuć. W jej głowie rodzi się mnóstwo pytań o sens nowego, cudownego życia, powrót do Nowego Dymu i chłopaka, którego w ogóle nie pamięta. Każdy wybór niesie nieodwracalne konsekwencje. Czy Tally dotrze do prawdy o sobie i odnajdzie miłość?

Źródło: Wydawnictwo Nowa Baśń

Szczegółowe informacje

Autor:Scott Westerfeld
Tytuł:Śliczni
Tytuł oryginalny:Pretties
Wydawnictwo:Nowa Baśń
Miejsce:Poznań
Rok wydania:2022
Tłumaczenie:Paulina Braiter
ISBN:978-83-8203-181-2
Strony:450
Seria:Brzydcy

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz