GÓRA

Śledztwa Panny Rose

Koty i kamerdynerzy to pierwszy tom mrocznej serii Śledztwa Panny Rose. Tytułowa bohaterka stara się rozwikłać tajemnicę morderstw kamerdynerów oraz znikania kocich figurek w Yorke’u. Dzięki swojej dociekliwości wnika w struktury tajemniczych organizacji, poznaje ukryty świat podziemnych labiryntów oraz dowiaduje się, co naprawdę kryje się w starej przepowiedni. To jest powieść dla młodych czytelników, którzy nie boją się mrożących krew w żyłach opowieści. Ale też dla tych, którzy lubią rozwiązywać detektywistyczne zagadki.

Rose jest córką lorda Fredericka i lady Constance z Yorkesborough. Wychowywana w konserwatywnym domu, jest narażona na ostracyzm matki i nieustanne uwagi dotyczące tego, jak powinna zachowywać się dobrze wychowana panienka. Dziewczyna jednak nie należy do tych osób, które spędzają wolny czas na szydełkowaniu. W domach znajomych rodziny popełniane są morderstwa. Ofiarami padają wyłącznie kamerdynerzy. Kiedy ginie jej przyjaciel Argyle, bohaterka postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczych śmierci. Nie wie nawet, na jakie niebezpieczeństwa się naraża.

Śledztwa Panny Rose to nie jest książka dla czytelników o słabych nerwach. Morderstwa, mroczne przepowiednie, cmentarze, złodzieje ciał, to świat, w który wkroczyła młoda detektywka. Ale Rose jest dziewczyną zupełnie niepodobną do swojej matki. Nie patrzy na swoje pochodzenie, traktuje na równi wszystkich ludzi, niezależnie od tego, kim są. I nie waha się zawalczyć o sprawiedliwość. Jeśli więc lubicie koty i historie mrożące krew w żyłach, ta książka jest dla was. 

Szczegółowe informacje

Autor:Janine Beacham
Tytuł:Koty i kamerdynerzy
Tytuł oryginalny:Rose Raventhorpe Investigates. Black Cats and Butlers
Wydawnictwo:Dwukropek
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2019
Tłumacz:Magdalena Korobkiewicz
ISBN:978-83-8141-008-3
Strony:366
Seria:Śledztwa Panny Rose

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz