GÓRA

Seria (Nie) tacy sami

Tosia i Julek robią siku oraz Tosia i Julek się kąpią to pierwsze części cyklu dla maluszków (Nie) tacy sami.

Jak mówi sama autorka, Magdalena Boćko-MysiorskaW tych książkach znajdziecie bliskość i autentyczność. Realne wyzwania i wątpliwości. Emocje, uczucia i potrzeby. Empatię i niewartościujące towarzyszenie. Akceptację różnorodności i bezwarunkową miłość. Czyli wszystko, czym żyję i chciałabym zarażać świat.

W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów – bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób. Pięknie zilustrowane przez Dorotę Prończuk książeczki poruszają tematy, które rodzicom – najczęściej tym mniej doświadczonym – sprawiają trudność: o tym, jak postępować z nocnikiem, jak różnie dzieci reagują na wodę, o tym, jak sobie poradzić ze złością u dziecka. Dla rodziców to bezcenna wiedza, a dla dzieci świetna zabawa podczas oglądania pięknych ilustracji oraz utożsamiania się z Tosią. Albo z Julkiem.

Szczegółowe informacje

Autor:Magdalena Boćko-Mysiorska
Tytuł:Tosia i Julek się kąpią
Wydawnictwo:Dwukropek
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2020
Ilustracje:Dorota Prończuk
ISBN:978-83-8141-171-4
Strony:18
Autor:Magdalena Boćko-Mysiorska
Tytuł:Tosia i Julek robią siku
Wydawnictwo:Dwukropek
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2020
Ilustracje:Dorota Prończuk
ISBN:978-83-8141-170-7
Strony:18

Oceny czytelników:

0 / 5 5

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz