GÓRA

Sara W. Wojciechowska w Grodzisku Mazowieckim. Nastolatki mają głos!

W czwartek w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki spotkaliśmy się z Sarą W. Wojciechowską, młodą autorką Dziecka Salem. Sara opowiedziała, jak można zostać pisarką w wieku szesnastu lat i przekonywała piszących do szuflady uczestników spotkania, żeby nie bali się publikować swoich tekstów.

Sara W. Wojciechowska została zaproszona przeze mnie do biblioteki w Grodzisku Mazowieckim. To jest młoda i pewna siebie dziewczyna. Wie czego chce, zwłaszcza w swoim pisaniu. Pierwszą książkę zaczęła tworzyć między dziesiątym a jedenastym rokiem życia. Tak powstało Dziecko Salem, które wydała w wieku szesnastu lat. W międzyczasie pisała opowiadania i dziś już kończy kolejną książkę. Jak zdradziła mi pisarka, tym razem będzie to horror.

Dziecko Salem jest opowieścią fantasy. Książką o czarownicy, wybranej spośród wielu. To jest też historia o nastolatce, która nagle dowiaduje się, że jest inna, że nie jest zwykłym człowiekiem. Mimo odkrytych magicznych mocy, często marzy o tym, żeby żyć jak normalna nastolatka. Ale Dziecko Salem to też książka o miłości, przyjaźni oraz o walce dobra ze złem.


Fot.: Magdalena Molska

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz