GÓRA

Rzecz o prawdziwym pięknie człowieka

„Opowieść o próżnej księżniczce” Anny Paszkiewicz jest drugą książką z serii „Komnata bajek”. Autorka po raz kolejny o sprawach ważnych opowiedziała w mądrej opowieści, która z pewnością spodoba się małym czytelnikom.

To jest bardzo prosta historia. W sam raz dla dziecięcego odbiorcy. W dawnych czasach żyła sobie księżniczka, która była próżna. Nieustannie się przebierała i przeglądała w lustrze. Nie wiedziała, że prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu człowieka, w jego uczynkach i wartościach, którym hołduje. Na szczęście pojawił się w jej życiu ktoś, kto pokazał, co znaczy być prawdziwie piękną osobą.

W czasach współczesnych wiele można spotkać „próżnych księżniczek”. Dziewczynki bardziej cenią sobie markowe ubrania i reklamowane w telewizji zabawki niż wartości niematerialne – miłość, przyjaźń i dobro. Może trzeba im uświadomić, co w życiu liczy się najbardziej? Pomoże w tym z pewnością „Opowieść o próżnej księżniczce” Anny Paszkiewicz.

Anna Paszkiewicz, Opowieść o próżnej księżniczce, Świat Baśni, Oleśnica 2012. Ilustracje: Agnieszka Filipowska. ISBN 978-83-929065-2-0. 16 stron.

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz