GÓRA

“Rycerz na karuzeli” pod patronatem Czytam to!

Rycerz na karuzeliMądra i pouczająca opowieść o sile dziecięcej wyobraźni i odkrywaniu tego, co naprawdę ważne.

Grześ i jego koledzy z podwórka zakładają Bractwo Rycerzy. Odkrywają, że ich sąsiadka, pani Gienia Klopsikiewicz, to najprawdziwsza wróżka, a na poddaszu mieszka czarodziej Patryk Ptak, który robi najpyszniejszą pizzę na świecie. Ale uwaga! Ta książka jest nie tylko dla chłopaków. Każdy rycerz potrzebuje przecież swojej damy. Nawet jeśli nie nosi prawdziwej zbroi, tylko wykonaną własnoręcznie z kartonu i folii aluminiowej. Nie walczy ze smokami, lecz ze śmiecącym wszędzie panem Klocem, a zamiast na rumaku jeździ na rowerze od dziadka lub… plastikowym wielbłądzie znalezionym w piaskownicy, który zamienił się w żywego dromadera!

Agnieszka Urbańska, Rycerz na karuzeli, Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2015. Ilustracje: Zbigniew Dobosz. Kolekcja: Duże litery. Seria: Hokus-pokus… Bajka! ISBN: 978-83-7915-190-5. 104 strony.

PREMIERA: październik 2015

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz