GÓRA

Rośnij. Odważ się marzyć!

Dajcie się porwać marzeniom i sięgnijcie po magiczną i ekscytującą opowieść, od której nie sposób się oderwać! Rośnij Caryl Lewis z ilustracjami George’a Ermosa to pełna ciepła opowieść o przyjaźni, miłości, wyobraźni i niesamowitej potędze marzeń. Uwierz w to, co niemożliwe.

Lista przedmiotów należących do Marty’ego jest krótka, tymczasem jego mama obsesyjnie gromadzi całe tony niepotrzebnych rzeczy. Chłopiec często wymyka się z domu i szuka azylu na działce ekscentrycznego dziadka, chociaż tak naprawdę marzy o dalekich podróżach. Jego życie zmienia się całkowicie, gdy dziadek daje mu na urodziny niezwykłe nasionko.

W nasionach tkwi magia, wiesz? Nigdy nie wiadomo, jakie cuda się w nich kryją.

Wkrótce okazuje się, że dziadek ma w zanadrzu wspaniały plan i zamierza zabrać wnuka do Paryża bardzo nietypowym środkiem transportu…

Rośnij to zabawna i inspirująca opowieść o potędze nadziei, wyobraźni i wiary w marzenia – własne oraz tych, których kochamy.

Porusza ważny i trudny temat depresji rodzica, a także bliskiej relacji wnuka i dziadka.

Tekst pochodzi z materiałów promocyjnych wydawnictwa Wilga!

Szczegółowe informacje

Autor:Caryl Lewis
Tytuł:Rośnij. Odważ się marzyć!
Tłumaczenie:Ewa Kleszcz
Wydawnictwo:Wilga
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2022
Ilustracje:George Ermos
ISBN:978-83-280-9964-7
Strony:272

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz