GÓRA

Rita i Cosiek w bibliotece!

W oddziale dla dzieci w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki odbyły się pierwsze, integracyjne zajęcia z Głośnego Czytania. Przeczytałam opowieść Rita i Cosiek. Książkę napisał Jean-Philippe Arrou-Vignod, a zilustrował ją Olivier Tallec. Dzieci oglądały też nowości książkowe, w których mowa jest o przyjaźni. Następnie tworzyły w parach rysunki, na których miały pokazać, jakie uczucia łączą Ritę i Cośka.

W tym roku szkolnym zapraszam na zajęcia w godz. 16.30-17.30.

***

Rita i cosiek_okladka_projekt6.indd

Mądra i zabawna książka obrazkowa autora Jaśków, z subtelnymi ilustracjami Oliviera Talleca.

Rita ma pięć lat i czerwoną sukienkę w kwiatki. Zawsze chce mieć rację i nie może usiedzieć na miejscu. Cosiek to jej niesforny pies, który uwielbia spać i oszukuje w szachach. A na dodatek gada.
Bardzo się różnią, więc ciągle się kłócą, ale na koniec zawsze okazuje się, że gdyby wszyscy byli tacy sami, posnęlibyśmy z nudów.

Jean-Philippe Arrou-Vignod, Rita i Cosiek, Znak emotikon, Kraków 2016. Ilustracje: Olivier Tallec. Tytuł oryginalny: Rita et Machin, Le dimanche de Rita et Machin, Le pique-nique de Rita et Machin, Rita et Machin. La niche. Tłumaczenie: Magdalena Talar. ISBN: 978-83-240-3937-1. 128 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz