GÓRA
Łukasz ratuje misia

Ratujemy życie

Już sam tytuł tej książki wskazuje na to, jaki jest jej cel. Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy jest historią, która ma pokazać dzieciom, w jaki sposób można uchronić drugiego człowieka przed śmiercią.

Izabela Michta opowiedziała przygodę małego chłopca, tytułowego Łukasza, który widział, jak jego mama udziela pierwszej pomocy. Podejmowane przez nią działania, pozwoliły uratować życie mężczyźnie, który zasłabł. Mama Łukaszka uznana została przez syna za bohaterkę i wzór godny do naśladowania.

Łukasz ratuje misia… jest książką, która tak, jak jej bohaterów, prowokuje rodziców i małych czytelników do rozmów o udzielaniu pierwszej pomocy, ratowaniu ludzkiego życia, ale jest też poradnikiem prawidłowego reagowania w sytuacjach trudnych. Piękne wydanie książki i ilustracje Anny Gensler sprawiają, że opowieść ta jest też doskonałym materiałem do prowadzenia zajęć z dziećmi w przedszkolu i szkole.

Izabela Michta uczy prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, ale też empatii i reagowania na ludzką krzywdę. O wartości merytorycznej książki świadczy fakt, że uwzględniono w niej oficjalne zalecenia Europejskiej Rady Resuscytacji. Powstawała ona także przy wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża. Nie ma więc wątpliwości, że Łukasz ratuje misia jest pozycją obowiązkową w biblioteczce każdego dziecka. To książka, która może uratować życie!

Szczegółowe informacje

Autor:Izabela Michta
Tytuł:Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy
Wydawnictwo:Dwukropek
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2019
Ilustracje:Anna Gensler
ISBN:978-83-7874-993-6
Strony:32

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz