GÓRA

Quiz – połączenie zabawy z nauką

sqpilka1Jeśli interesujesz się piłką nożną albo chciałbyś lepiej poznać własne ciało, sięgnij po SuperQuizy. Zostały one pomyślane w taki sposób, by łączyć dobrą zabawę z rzetelną wiedzą. Zachęciły mnie też do tworzenia podobnych zagadek dla mojego dziecka. 

SuperQuiz. Piłka nożna jest kopalnią wiedzy na temat jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. W poręcznej książeczce znaleźć można mnóstwo ciekawostek dotyczących historii sportu światowego i polskiego, ale też odnoszących się do techniki gry czy choćby życiorysów najbardziej znanych piłkarzy. Na każdej kartce SuperQuizu znajdują się przydatne informacje oraz pytania do tekstu z kilkoma propozycjami odpowiedzi. Dzięki temu łatwo można wzbogacić posiadaną już wiedzę, a przy tym dobrze się bawić podczas rozwiązywania quizu.

sqcialo2Podobnie skonstruowano SuperQuiz. Ciało człowieka. Można w nim znaleźć informacje i pytania dotyczące genetyki, budowy poszczególnych narządów, anatomii ciała ludzkiego, funkcjonowania zmysłów i wielu innych problemów. Taki quiz posiada przede wszystkim dużą wartość edukacyjną. Pokazuje on do tego, jak dobrze można się bawić w czasie nauki. Każdy z SuperQuizów stał się dla mnie też motywacją do tworzenia własnych, które są pomocne w czasie powtórzeń wiadomości poznawanych przez moje dziecko w szkole.

SuperQuizy posiadają dużą wartość edukacyjną, mogą więc służyć jako przydatne narzędzia wspierające naukę. Przede wszystkim jednak spełniają funkcję rozrywkową. Doskonale sprawdzają się w czasie zabawy. Przynoszą wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

SuperQuiz. Piłka nożna. Autor: zespół miłośników futbolu wydawnictwa Edgard. Redakcja: Tomasz Karpowicz. Wydawnictwo Edgard, Warszawa 2016. ISBN: 978-83-7788-750-9.

Magdalena Jarzębowska, SuperQuiz. Ciało człowieka, Wydawnictwo Edgard, Warszawa 2016. Redakcja: Elżbieta Kownacka. ISBN: 978-83-7788-745-5.

Więcej SuperQuizów na stronie: Kapitan Nauka.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz