GÓRA

Psy, koty i Tajny Klub Superdziewczyn w sieci

Wielbiciele serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn wiedzą, że tytułowe bohaterki i jeden superchłopak wysoko cenią wszystkie zwierzęta. Ale nie ukrywamy, że jedni z nas woleliby mieć kota, inni psa. Jeśli więc jesteście miłośnikami czworonogów i historii pisanych przez Agnieszkę Mielech, nie powinniście przeoczyć pierwszego tomu nowego cyklu – Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy koty? Komiks i opowiadania. Czeka w nim na czytelników kolejna, tajna misja i nowa szata graficzna. Mega!

Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka postanawia znaleźć swoje miejsce w Internecie. Emi w tajemnicy tworzy osobisty blog. O blogu i koncie na Instagramie marzą też pozostali członkowie klubu. Lucek przekonuje, jakie zalety ma smartfon i pokazuje dziewczynom najbardziej przydatne aplikacje. Rodzice czytelników książek Agnieszki Mielech mogą jednak spać spokojnie. Młodzi bohaterowie są w Internecie bardzo ostrożni, rozmawiają też o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. Nim jednak zrealizują swoje zamiary, czeka ich wspólna wyprawa nad morze. Podczas kolejnego wyjazdu, główną rolę odgrywać będą zwierzęta. Franek musi zapanować nad porywczą indywidualistką – kotką Fiolką. Emi opiekuje się psem ciotki, Czekoladą i marzy o własnym szczeniaku, cavalierze Kukim. Dziewczynka ma nadzieję, że otrzyma psa w dniu swoich urodzin. Dzieci będą zaskoczone tym, kto stanie się główną postacią ich kolejnej, tajnej misji.

Cykl Komiks i opowiadania z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn kusi swoich fanów nową szatą graficzną i formą opowieści. Znajdziecie tu więcej ilustracji Magdaleny Babińskiej i fragmenty tekstów przedstawione w postaci komiksu. Dotychczasowi czytelnicy serii muszą się przygotować na małą odmianę i na ożywienie opowiadanej historii. I to tyle zmian. Bo nadal spotykać będą się ze swoimi ulubionymi postaciami, z ich ciekawymi przygodami i dużą ilością pozytywnej energii. Jestem też przekonana, że cykl Komiks i opowiadania zmotywuje nowych czytelników, do sięgnięcia po podstawowe tomy serii.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy koty? Komiks i opowiadania zachęca do zabawy z literaturą. Pokazuje małym czytelnikom różne formy wypowiadania się. Cieszę się, że moja córka w rzeczywistość wirtualną będzie wchodzić wraz z bohaterami jej ulubionej serii książkowej. Agnieszka Mielech dba o to, by stworzone przez nią postacie, wybierały odpowiednie wartości, wysoko ceniły przyjaźń i wzajemną pomoc. Mam więc nadzieję, że młodzi czytelnicy jej książek, wybierać będą tylko pozytywne zachowania w sieci. I jest tu coś jeszcze poza Internetem. Zwierzęta – psy i koty. Wszystkie tak samo ważne!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Mielech, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy koty? Komiks i opowiadania, Wydawnictwo Wilga, Warszawa 2017. Ilustracje: Magdalena Babińska. ISBN:  978-83-280-4694-8. 272 strony.

Zobacz Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Booktrailer:

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz