GÓRA
Emil ze Smalandii

Psoty Emila

Któż z nas nie zna przygód Emila ze Smalandii? Kolejne pokolenia czytelników sięgających po prozę Astrid Lindgren, nie omijają opowieści o rezolutnym chłopczyku, który nie psoci tylko wtedy, kiedy ma gorączkę. Jeśli więc macie ochotę na dużą dawkę dobrego humoru, sięgnijcie po audiobooki z Przygodami Emila ze Smalandii. Z radością czyta je Edyta Jungowska, zapraszając do wspólnej zabawy nie tylko małych odbiorców.

Emil mieszka w małej wiosce, Lӧnnebergi, w której od czasu do czasy wybucha afera. Zgadnijcie, kto jest ich sprawcą? Każdego dnia mały bohater wymyśla jakąś psotę. Wiele z nich trwoży i wprawia w osłupienie, najczęściej jednak bawią do łez. Emil chce spróbować w życiu wszystkiego i z determinacją doprowadza do realizacji najbardziej nawet zwariowanych pomysłów, ale jego radość zwykle trwa tylko chwilę. I kończy się to na zamknięciu w stolarni. To jest kara, jaką wymyślił dla niego ojciec, Anton Svensson. Zawsze, kiedy chłopiec zostaje ukarany, rzeźbi ludzika z drewna. Uzbierał ich trzysta pięćdziesiąt. Liczba ta wiele nam mówi o upodobaniu Emila do psot.

Opowieści o Emilu ze Smalandii znają już kolejne pokolenia czytelników. Pamięta się je całe życie, o czym można się przekonać, słuchając z dziećmi audiobooków czytanych przez Edytę Jungowską. Trudno określić, w czym leży siła prozy Astrid Lindgren, co sprawia, że jest ona ponadczasowa i rozśmiesza równie mocno dzieci, jak i rodziców. A  kiedy tekst pisarki czyta Edyta Jungowska, jak nigdy dotąd czuje się dziecięcą radość poznawania świata, przekorę najmłodszych i ich otwartość na najbardziej niebezpieczne wyzwania. Doskonałym dopełniłem audiobooków staje się muzyka Sambora Dudzińskiego. Jestem przekonana, że piosenka o kobyłce, która lezie jak krowa, stanie się hitem w wielu domach.

Wszyscy wielbiciele prozy Astrid Lindgren i przygód Emila, mogą teraz cieszyć się ulubionymi historiami w trzech audiobookach – Emil ze Smalandii, Nowe psoty Emila i Jeszcze żyje Emil ze Smalandii. Można je nabyć w trójpaku. Razem stanowią blisko dziesięć godzin wesołej, muzycznej opowieści o jednym z najbardziej znanych na świecie psotników. Ta historia bawi do łez. Takiej spontanicznej, dziecięcej radości nam teraz bardzo potrzeba.

Szczegółowe informacje

Czyta:Edyta Jungowska
Tytuł:Przygody Emila ze Smalandii: Emil ze Smalandii, Nowe psoty Emila ze Smalandii, Jeszcze żyje Emil ze Smalandii
Tekst:Astrid Lindgren
Reżyseria:Rafał Sabara
Muzyka:Salvador z Dali
Wydawnictwo:Jung-Off-Ska
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2020
Tłumaczenie:Anna Węgleńska i Marta Rey-Radlińska
Projekt okładki i ilustracje:Piotr Socha
ISBN:978-83-62264-63-6
Format:Mp3
Czas:8 h 30 min
Wiek:5-10 lat

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz