GÓRA

Przygody kota Filemona nie tylko dla dzieci!

Szare, bure lub pstrokate
Wszystkie koty za pan brat.
Mają drogi swe i płoty
– Po prostu koci świat!

Każdy z nas zna tę rymowankę. Rozpoczyna ona kolejne odcinki animowanej bajki telewizyjnej Se-ma-fora, ale można ją też znaleźć w książce Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana – Przygody kota Filemona. Ostatnie jej wydanie zawiera oryginalne ilustracje Julitty Karwowskiej-Wnuczak. Jeśli macie ochotę na powrót do przeszłości lub chcielibyście zapoznać dzieci z opowieściami znanymi Wam z dzieciństwa, koniecznie sięgnijcie po tę pięknie wydaną książkę.

Na ostatnich zajęciach Głośnego Czytania, które prowadziłam w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki wraz z wolontariuszką, Kingą Kozdryk, czytałyśmy fragmenty książki Przygody kota Filemona. Dzieci liczyły też koty z wierszyka Małgorzaty Strzałkowskiej. Możecie go znaleźć w 4 numerze Świerszczyka. Następnie wykonaliśmy kocie zakładki.

Sławomir Grabowski, Marek Nejman, Przygody kota Filemona, Nasza Księgarnia, Warszawa 2017. Ilustrator: Julitta Karwowska-Wnuczak. ISBN: 978-83-10-13187-4. 288 stron.

Na małego ciekawskiego kotka czekają nie lada wyzwania na podwórku i w domu. Wciąż się tyle dzieje – tu myszy harcują, tam podejrzanie kumka żaba, a z lustra wygląda jakieś dziwne stworzenie! Wszędzie trzeba zajrzeć, wszystko obejrzeć, a może nawet – machnąć na coś łapą?

Niezapomniane opowieści o niesfornym Filemonie i dostojnym Bonifacym z klasycznymi ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak.

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz