GÓRA

Przepisy gwarantujące sukces!

Moje wypieki i deseryJeśli tylko mam ochotę na zrobienie pysznego ciasta, wchodzę na Moje Wypieki. Mam już kilka wypróbowanych przepisów Doroty Świątkowskiej, która jest autorką wspominanego bloga. Należą do nich choćby Tort czekoladowo-kawowy z powidłami śliwkowymi czy Malinowa chmurka. Dzięki ich autorce można odkryć w sobie kulinarne umiejętności. Więcej nawet – można stać się mistrzem domowych wypieków.

Dorota Świątkowska oddaje w ręce swoich czytelników kolejną już książkę – „Moje wypieki i desery na każdą okazję”. Podobnie jak „Moje wypieki i desery” i „Moje przepisy i pomysły z poradami Doroty Świątkowskiej” została pięknie wydana. Wspaniałe przepisy to największy atut tej książki. Ich wartość podnoszą zdjęcia wykonanych wypieków, które stają się już chyba znakiem rozpoznawczym autorki. Mogę potwierdzić, że wszystkie z ciast, które sama zrobiłam, były podobne do tych z fotografii, co pokazuje, że Dorota Świątkowska daje nam tylko sprawdzone i przynoszące pozytywne efekty receptury. Jeśli uważnie wykonamy jej zalecenia, nie ma możliwości, by któreś z ciast się nie udało. To z pewnością staje się motywacją do działania i uszczęśliwiania rodziny oraz znajomych kolejnymi pysznościami.

Babeczki SowySwoje przepisy autorka podzieliła wedle bloków tematycznych. Kryterium podziału stały się najpopularniejsze święta i uroczystości. Mamy więc – urodziny, walentynki, Wielkanoc, majówkę, tłusty czwartek, Halloween czy Boże Narodzenie. Nie zabrakło tu też pomysłów na piknik, drugie śniadanie, do kawy i wypieków przeznaczonych dla dzieci. Wszystko to razem sprawia, że planując dania na konkretną uroczystość, można sięgać po takie, które bez wątpienia będą smakować najbliższym. W „Moich wypiekach i deserach na każdą okazję” można więc znaleźć przepisy na ciasta wykwintne i bardziej uroczyste, ale też na łatwe w wykonaniu ciasteczka, babeczki i bułeczki. Nie zabrakło tu również muffinek z żółtym serem czy pizzerinek, przeznaczonych dla osób, które nie mają już ochoty na słodkości.

Charlotte„Moje Wypieki i desery na każdą okazję” są tak pięknie wydane, że nawet ci czytelnicy książki, którzy dotąd nie lubili piec, zostaną zmotywowani do tworzenia domowych wypieków. Dorota Świątkowska oddaje w ręce swoich odbiorców przepisy sprawdzone i gwarantujące sukces. A o tym, że jest to zawsze spektakularny sukces, przekonują piękne zdjęcia wykonane przez autorkę. „Moje wypieki i desery na każdą okazję” stają się więc doskonałym, bo pięknym i wartościowym, prezentem. Można go wręczyć najbliższym lub sobie, aby mieć zawsze pod ręką przepis na coś pysznego.

Moja muffina z żółtym seremDorota Świątkowska, Moje Wypieki i desery na każdą okazję, Egmont Polska, Warszawa 2014. ISBN: 978-83-237-7062-6. 304 strony.

Na zdjęciu wykonana przeze mnie muffina z żółtym serem, na którą przepis znajdziecie w książce “Moje wypieki i desery na każdą okazję”. Przepyszna!

Zaglądajcie też na: www.mojewypieki.com

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!