GÓRA

Przełom w rodzinie Tosi i Julka. Rodzeństwo czeka na brata!

Wydaje się, że w kolejnym tomie (Nie)tacy sami rodzina Tosi i Julka się powiększy. Będziemy mieć nowego bohatera w serii, której patronujemy. Póki co zachęcamy do czytania wraz z dziećmi Tosia i Julek czekają na brata.

Mama Tosi i Julka jest w ciąży. To wymagający czas nie tylko dla niej. Jak dzieci zareagują na to, że mama nie ma już tyle sił, by się z nimi bawić? Jak poradzą sobie z emocjami, które w nich narastają?

Seria Nie tacy sami powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy.  To pierwsza na rynku seria książek dla najmłodszych dzieci, pisana w duchu Porozumienia bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Treści, które prezentujemy w książkach wspierają rodziców w budowaniu z dziećmi relacji opartych na bliskości, empatii i zaufaniu, a także na szacunku i bezwarunkowej miłości, które pozwolą im wzrastać w zdrowym poczuciu własnej wartości. Przypominają o tym, jak ważne jest przyjęcie dzieci takimi, jakie są, z całym wachlarzem indywidualnych cech, postaw i emocji. Towarzyszenie im w ćwiczeniu nowych umiejętności bez stawiania zbyt wysokich wymagań i ciągłego pospieszania. To niełatwe zadanie w świecie pełnym napięć, wyzwań i oczekiwań.

Żródło: Wydawnictwo Dwukropek

Szczegółowe informacje

Autor:Magdalena Boćko-Mysiorska
Tytuł:Tosia i Julek czekają na brata
Wydawnictwo:Dwukropek
Miejsce:Kielce
Rok wydania:2022
Ilustracje:Dorota Prończuk
ISBN:978-83-8141-458-6
Strony:18
Seria:(Nie)tacy sami

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz