GÓRA

Potrafię rysować!

zwierzakiDzieci, które uwielbiają malować oraz tworzyć różne konstrukcje z kształtów, zachęcam do sięgania po książki z serii Książka z szablonami. Potrafię rysować. Każdy z tomów zawiera zadania podzielone na trzy stopnie trudności. Pozwalają one na rysowanie obrazków zgodnie z zaproponowanymi schematami lub samodzielnie. Zawsze można pomóc sobie gotowymi szablonami, które dołączono do każdego tytułu.

Książki z szablonami. Potrafię rysować zwracają uwagę zwłaszcza atrakcyjną szatą graficzną. Motywują więc do twórczego działania. Pozwalają one na rysowanie na specjalnie wyznaczonych do tego stronach, ale też na kartkach, już poza książką. Wszystkie z szablonów z kształtami, które zostały dołączone do kolejnych tomów serii, można łatwo wyjąć i wykorzystać do zabawy w domu oraz w szkole.

Seria Książka z szablonami. Potrafię rysować sprawdza się doskonale w codziennej zabawie, ale może też stanowić przydatne narzędzie w czasie lekcji szkolnej. Chętnie wykorzystuję dostępne w niej szablony na zajęciach plastycznych, podczas których ozdabiamy większe obrazki. Przede wszystkim jednak polecam tę serię dzieciom uczącym się figur geometrycznych i tworzenia z nich złożonych konstrukcji.

PojazdyDzięki Książkom z szablonami. Potrafię rysować dzieci przekonają się, że tworzenie własnych rysunków, które przedstawiają pojazdy czy zwierzaki, jest bardzo proste. Wiele zależy od tego, jakie figury się ze sobą połączy. Kolejne tomy serii staną się osobistymi szkicownikami małych artystów, którzy szybko, już bez pomocy gotowych szablonów, będą tworzyć samodzielne prace plastyczne.

Książka z szablonami. Potrafię rysować. Kształty. Zwierzaki, Publicat S.A., Centrum Edukacji Dziecięcej, Poznań 2016. Tytuł oryginału: I Can Draw with Shapes. ISBN: 978-83-271-1336-8. 36 stron.

Książka z szablonami. Potrafię rysować. Kształty. Pojazdy, Publicat S.A., Centrum Edukacji Dziecięcej, Poznań 2016. Tytuł oryginału: I Can Draw with Shapes. ISBN: 978-83-271-1335-1. 36 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz