GÓRA

Potkin & Stubbs

Lil Potkin jest początkującą dziennikarką mieszkającą w ponurym Peligan City. Pewnego wieczoru, snując się po mrocznych ulicach miasta spotyka chłopca siedzącego samotnie na dworcu autobusowym. Kupuje mu gorącą czekoladę i zamienia z nim kilka zdań.

Poszukiwania news’a na pierwszą stronę gazety zakończyły się niepowodzeniem, więc Lil wraca do domu by odpocząć. Jednak sen nie trwał długo. W środku nocy dziewczyna budzi się, a w jej pokoju widzi chłopaka z dworca. Nieproszony gość przedstawia się imieniem Nedly, choć nie jest do tego przekonany, bo tak naprawdę jest duchem i trochę nie ogarnia tego, co się z nim stało.

Lil postanawia pomóc chłopakowi, chce dowiedzieć się, co się stało po tym, jak rok temu zniknął z sierocińca.

Dlatego Lil i Nedly – czyli Potkin & Stubbs – łączą siły, aby rozwiązać tę zagadkę. Potrzebują jednak pomocy. Proszę o nią niegdyś słynnego detektywa Abe’a Mandrela. Ten zgadza się na współpracę pod warunkiem, że dzieci pomogą mu znaleźć przestępcę, który zniszczył mu karierę.

Jak zakończy się pierwsze śledztwo biura detektywistycznego Potkin & Stubbs?

Czy uda im się dowiedzieć, w jakich okolicznościach zginął Nedly?

No i kto jest odpowiedzialny za zniszczenie kaiery detektywa Mandreka?

Źródło: Wydawnictwo Zielona Sowa

Szczegółowe informacje

Autorka:Sophie Green
Tytuł:Potkin & Stubbs. Na tropie upiornego Podpalacza
Tytuł oryginalny:Potkin and Stubbs
Tumaczka:Barbara Górecka
Wydawnictwo:Zielona Sowa
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2021
Ilustracje:K. J. Mountford
ISBN:978-83-8154-865-6
Strony:320

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Komentarze (1)

  • Gosia

    Ja ze swojej strony serdecznie polecam debiut Adama Kossa “Przez głębię do gwiazd”.

    Odpowiedz

Napisz komentarz