GÓRA

Popisz się talentem! Konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych

Konkurs Popisz się talentem to świetna okazja, aby zmotywować dzieci i młodzież do pisania oraz dać im szansę na prawdziwy literacki debiut pod okiem fachowców. Rezultatem konkursu będzie pięknie zilustrowana książka zawierająca 30 najlepszych opowiadań wyłonionych przez profesjonalne jury – po 15 opowiadań z dwóch grup wiekowych (klasy I-III oraz klasy IV-VII). Każdy ma szansę na zwycięstwo! Obecność Twoich uczniów w takiej publikacji to radość i prestiż – i dla dzieci, i dla szkoły.

Zadanie konkursowe

Czasami to, co najważniejsze, jest tuż obok nas. Za każdym rogiem może czaić się przygoda. Dlatego w tym roku zachęcam Was, abyście przyjrzeli się swojemu najbliższemu otoczeniu. Żeby było ciekawiej, do towarzystwa dostaniecie… tajemnicze rodzeństwo. I to z supermocami! Uwaga, uwaga, oto zadanie konkursowe:

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że do Waszej klasy przychodzi dwoje nowych uczniów. To TAJEMNICZE RODZEŃSTWO – Ela i Wojtek. Ela jest przebojowa i zadziorna, Wojtek – rozmarzony i spokojny. Ela ma ciemne włosy i mnóstwo uroczych piegów, Wojtek – jasną czuprynę i okulary. Jak widzicie, trochę się od siebie różnią, ale mają też jedną wspólną cechę: obydwoje posiadają pewną SUPERMOC! Jaką? To już musicie wymyślić sami. Opiszcie przygodę, w jaką wplątało się rodzeństwo w Waszym mieście, regionie, małej ojczyźnie… Gdzie byli, co przeżyli, kogo poznali? No i… w jaki sposób wykorzystali swoją SUPERMOC? Wasze opowiadanie nie powinno mieć więcej niż 500 słów, czyli 2800 znaków bez spacji. Do dzieła!

Zasady udziału i więcej informacji na stronie!

Nagrodą jest debiut w prawdziwej książce!

Podobnie jak w pierwszej edycji konkursu, główna nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce. Opowiadania laureatów zostaną profesjonalnie zredagowane i opublikowane w formie pięknego, ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję. Laureaci konkursu otrzymają także pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces!

Oceną nadesłanych na konkurs opowiadań zajmie się profesjonalne jury w składzie: Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk) i Rafał Witek (pisarz dziecięcy). Jury będzie rozpatrywać prace w podziale na dwie grupy wiekowe: I-III klasa oraz IV-VII klasa. W każdej z tych kategorii zostanie wyłonionych 15 opowiadań (czyli łącznie 30).

Zobaczcie Ukryte światy. 25 opowiadań nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych. Popisz się talentem 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryte światy to pokłosie konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych Popisz się talentem 2017. Zawiera 25 zwycięskich opowiadań oraz specjalne, wolne strony na opowiadania stworzone przez czytelnika. Dlatego to świetna propozycja na nietuzinkowy prezent lub nagrodę.

Uwaga! Dochód ze sprzedaży publikacji przeznaczamy w całości na cele charytatywne!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz