GÓRA

Pop-up books, które pomagają walczyć z lękami

Rozkładanki, dziś częściej nazywane pop-up bookami, chętnie są czytane i oglądane przez dzieci w każdym wieku. Mali odbiorcy zachwycają się wyskakującymi z książki bohaterami czytanych opowieści. Kto się kryje w lesie? i Kto się kryje w wodzie? stworzyli Eryl Norris i Andy Mansfield. To niepowtarzalne rozkładanki, które zachwycają precyzją wykonania i ciekawą historią.

Kto się kryje w lesie? i Kto się kryje w wodzie? przede wszystkim intrygują przedstawianymi historiami. Dzięki tym książeczkom dzieci poznają kolejne zwierzęta, które mogą chować się w ciemnym lesie albo w wodnych głębinach. Oswajają strach przed niewiadomym i uczą się, że czasem to, co pozornie wydaje się straszne i przerażające, kiedy zostanie przez nie poznane, może być przyjazne człowiekowi.

Dla mnie takie książki zawsze są inspiracją do aktywności twórczej i zachętą do czytania. Pierwsze lektury powinny być mądre, pięknie wydane i intrygujące. Kiedy pokazałam dzieciom Kto się kryje w lesie? i Kto się kryje w wodzie?, nie było końca okrzykom radości. Chciały dotykać rozkładające się zwierzęce postacie. Same chętnie też wykonywały je z papieru.

Jeśli więc macie ochotę na dobrą zabawę podczas czytania książek, koniecznie sięgnijcie po Kto się kryje w lesie? i Kto się kryje w wodzie?. Eryl Norris i Andy Mansfield dobrze wiedzą, jak stworzyć opowieści, które bawią, intrygują i mają w sobie również pierwiastek terapeutyczny.

Eryl Norris, Andy Mansfield, Kto się kryje w lesie?, Mamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: Who’s Who in the Woods. ISBN: 978-83-65087-79-9. 16 stron.

Eryl Norris, Andy Mansfield, Kto się kryje w wodzie?Mamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: Who’s Who in the Water. ISBN: 978-83-65087-80-5. 16 stron. 

Czytam To!:

0

promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Należy do Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Komentarze (2)

  • Uwielbiamy pop-upy a tu mamy dodatkowo przepiękną grafikę ❤

    Odpowiedz
    • Myślę, że będzie ich powstawać coraz więcej. Było ich dużo, kiedy byłam małą dziewczynką. Później wydawano ich w Polsce mniej. Teraz znów zyskują na popularności 🙂 To dobrze. Dzieciaki je uwielbiają 🙂

      Odpowiedz

Napisz komentarz