GÓRA
Michelle - Renata Opala

Polecamy powieść młodzieżową Michelle

Ty jesteś jak… jak róża na łodydze pełnej ostrych kolców. Kaleczysz każdego, kto chciałby Cię dotknąć.

Życie Michaliny legło w gruzach.

Śmierć matki, wyjazd ojca, problemy w szkole i ciotka, która niczego nie rozumie. Wszystko to sprawia, że Michalina postanawia wyruszyć w pełną przygód podróż autostopem.

„«Zaczęło się jak sielankowa bajka, a kończy jak upiorny kryminał» – pomyślała Miśka, nakładając plecak”.

Zbuntowana nastolatka jest przekonana, że wyprawa otworzy przed nią nowe możliwości, rzeczywistość jednak okazuje się bardziej okrutna…

Pełna epizodów, zwrotów akcji,  nieoczekiwanych zdarzeń podróż  uświadomi młodej dziewczynie, że dorosłość nie jedno ma oblicze, a prawdziwi przyjaciele to wartość ponad miarę.

Wydawnictwo Skrzat prezentuje nową książkę Renaty Opali, która mimo że porusza mnóstwo trudnych tematów, pisana jest lekko i w sposób przystępny dla nastoletnich czytelników.

Szczegółowe informacje

Autor:Renata Opala
Tytuł:Michelle
Wydawnictwo:Skrzat Stanisław Porębski
Miejsce:Kraków
Rok wydania:2018
ISBN:978-83-7915-643-6
Strony:144

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz